V Bazilice sv. apoštolů Petra a Pavla na Vyšehradě se mohla veřejnost s Grossem rozloučit od 08:30 do 10:00 hodin. Této možnosti využily desítky lidí, kteří k rakvi bývalého premiéra přinesli květiny a smuteční věnce. Těch je v bazilice několik desítek, například od Bohuslava Sobotky, českého a slovenského ministra vnitra nebo někdejšího ministerského předsedy Jiřího Paroubka.
Z předních českých politiků nepřišel prezident Miloš Zeman, který například Grossovi v minulosti svědčil na svatbě. Později se ale politicky odcizili.
Vedle Sobotky se památce Grosse přišli poklonit například ministři zahraničí a vnitra Lubomír Zaorálek a Milan Chovanec (ČSSD) a další členové nejužšího vedení strany, kterou Gross v letech 2004 a 2005 vedl. S expremiérem se rozloučili také jeho bývalí vládní kolegové František Bublan, Jan Kavan a Karel Březina.
Bublan: Gross byl velmi dobrý ministr vnitra
"Zvláště v tuto chvíli na něj vzpomínám dobře," řekl novinářům Bublan. "Byl to velmi dobrý ministr vnitra. K jeho roli premiéra jsem kritičtější. Byl na tu funkci příliš mladý. Vztahy jsme ale měli dobré," dodal. "My jsme k sobě měli blízko, protože oba dva jsme byli dlouho ve vedení Mladých sociálních demokratů a také jsme byli společně dvěma nejmladšími členy Zemanovy vlády," řekl Březina. Gross podle něj patřil mezi nejvýznamnější polistopadové politiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk