Policie může dál stíhat matku Kocourka. Žalobce zamítl její stížnost

19. 6. 2012 16:57

Stíhání matky obviněného bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka pokračuje. Státní zástupce totiž zamítl její stížnost proti obvinění. ČTK to řekl Zdeněk Matula z Okresního státního zastupitelství Praha - západ. Kocourkovu stížnost proti zahájení trestního stíhání zamítl žalobce už koncem května. Kocourkovi i jeho matce hrozí až osmileté vězení.

Policie může dál stíhat matku Kocourka. Žalobce zamítl její stížnost
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci

Policie Kocourka i jeho matku Jindřišku viní z poškozování věřitele kvůli "odklonění" 16 milionů při rozvodu s exministrovou někdejší manželkou Olgou. Kocourek považuje obvinění za účelové. Podle dřívějšího vyjádření jeho advokáta Petra Balcara je celá kauza čistě občanskoprávním sporem.

Kocourek se možná pokoušel o praní špinavých peněz

O Kocourka se v této souvislosti zajímá také protikorupční policie. Zatím však stále sbírá a vyhodnocuje dokumenty. Detektivové se zabývají samotným původem peněz. Policie prý vede trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu legalizace výnosů z trestné činnosti, tedy praní špinavých peněz.

Kauzu, která vyvrcholila Kocourkovým odchodem z vlády, zahájila na začátku listopadu zpráva MF Dnes o tom, že ministrova matka uzavřela 3. března 2008 smlouvu se společností Key Investments (KI). O týden později se na jejím účtu objevily dluhopisy společnosti v hodnotě 16 milionů korun.

Kocourkova matka je za několik měsíců prodala za 16,14 milionu. Z dokumentů prý nebylo jasné, jakým způsobem žena za dluhopisy zaplatila. Objevily se proto spekulace o původu peněz.

Bývalá paní Kocourková požaduje polovinu z 16 milionů

Kocourek popíral možnou korupci a za několik dní na tiskové konferenci prohlásil, že uvedené peníze byly jeho osobní, ale také historické rodinné prostředky. Ministr vysvětloval, že v roce 2008 nechtěl, aby jeho osobní prostředky a prostředky rodinných příslušníků byly ohroženy problémy, které měl se svou bývalou manželkou, a proto je svěřil do správy KI.

Kvůli tomu také na exministra podala jeho bývalá manželka žalobu. Domáhá se poloviny z 16 milionů korun, které její bývalý manžel před rozvodem skryl. Soud také předběžným opatřením zakázal Kocourkovi na návrh jeho bývalé ženy disponovat s domem v Hostivici a s bytem v Praze 6.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

10:06 „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

Nejen křest knihy, ale i podpora toho, o čem píše. Toho se dočkal sociolog Petr Hampl od zpěváka a p…