Policie navrhla obžalovat Popelku z Holešovské výzvy

04.06.2013 14:39 | Zprávy

Pražská policie navrhla, aby byl obžalován Slávek Popelka, jeden z hlavních představitelů iniciativy Holešovská výzva. Aktivistovi hrozí až šest let vězení za násilí proti úřední osobě.

Policie navrhla obžalovat Popelku z Holešovské výzvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka

Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové hrozí Slávku Popelkovi až šest let vězení za násilí proti úřední osobě. Incident se týká dubnové demonstrace, kde Popelka svým vozem blokoval dopravu před Úřadem vlády a údajně najel do zasahujícího policisty.

Před úřadem tehdy protestující požadovali odstoupení kabinetu Petra Nečase. Podle slov policie Popelka zablokoval budovu, kde začínala schůze ministrů, a zablokoval i tramvajové koleje, na nichž stál několik minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

policie , Popelka , Holešovská výzva , Kropáčová

autor: pan

Andrej Babiš byl položen dotaz

Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?

A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení

Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …