Policie prý šetří pražské radní kvůli smlouvě s Haguess

11.03.2013 6:09 | Zprávy
autor: adr, čtk

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vyšetřuje okolnosti smlouvy, kterou loni v dubnu bez výběrového řízení uzavřelo hlavní město s firmou Haguess na údržbu a správu softwaru pro Opencard. Informoval o tom dnes server Českápozice.cz. Podle serveru se policie případem zabývá na základě trestního oznámení proti členům nynější rady pražského zastupitelstva.

Policie prý šetří pražské radní kvůli smlouvě s Haguess
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobíjení karty Opencard

Trestní oznámení se týká všech členů rady, výjimkou je jen radní za ODS Aleksandra Udženija, která 3. dubna 2012 na zasedání chyběla. Radní podle oznámení postupovali v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek, jelikož zakázka byla zadána v režimu jednacího řízení bez uveřejnění, ačkoliv důvod pro zadání v tomto režimu dán nebyl, píše server. Kdo oznámení podal není známo.

Členové rady prý tvrdí, že museli zadat zakázku firmě Haguess, protože je výhradním držitelem licencí a jako jediná může práci vykonávat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Vliv Ruska

Jak podle vás více bojovat s vlivem Ruska u nás? Sám přiznáváte, že s ním dostatečně nebojovala ani předchozí vláda. A objektivně, nemyslíte, že se Macinka jako jeden z mála ve vládě staví proti Rusku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

18:40 Svíčková, ufoni a Zelenskyj za půl mega. Čím se také zabývají na Hradě

„Žádám o písemnosti, které by měl podepisovat prezident, které povolují neznámým pachatelům rozprašo…