Politik ODS má dlužit miliony. Věřiteli řekl, ať si vylíže prdel. Ten ho složil přímo na radnici. Zadrátovaná čelist, panika, kriminálka. Pouze na PL

05.10.2019 4:43

Místostarosta Prahy 18 Ondřej Lněnička z ODS byl napaden přímo na radnici. Na místním úřadě údajně zasahovala kriminálka. Politik občanských demokratů má dlužit miliony svému letitému známému, které však nesplácí. To jsou informace, jež ParlamentníListy.cz získaly od dvou nezávislých zdrojů během čtvrtku a pátku. Všechna zjištění jsme se snažili ověřit a zmapovat poměrně málo vídaný incident.

Politik ODS má dlužit miliony. Věřiteli řekl, ať si vylíže prdel. Ten ho složil přímo na radnici. Zadrátovaná čelist, panika, kriminálka. Pouze na PL
Foto: repro youtube
Popisek: Místostarosta Leťnan Ondřej Lněnička

V té souvislosti jsme měli možnost hovořit s podnikatelem, kterému Lněnička údajně dluží „velké peníze“ a který se po něm přímo na úřadě ohnal pěstí. Jeho identitu známe, ale uveřejňovat ji nebudeme. Pracovně mu říkejme Petr X.

Vše začalo tím, že podnikatel Petr X. měl na radnici schůzku se starostou, tím je na Praze 18 Zdeněk Kučera (ANO). 

„Byl jsem něco řešit s panem starostou, a když jsem vyšel ven, tak pan Lněnička, který je mimochodem můj soused a máme spolu vleklé sousedské spory, tam stál a smál se mi do ksichtu a mně už došla trpělivost a vystartoval jsem po něm. Nebylo to cílené, bylo to v afektu, protože s tímhle pánem mám delší dobu nevyřešený věci, dluží mi spousty peněz, tak to na mě prostě dolehlo,“ řekl nám zmíněný podnikatel, který si už zjevně sáhnul na dno psychických sil.

Zajímalo nás také, jak místostarosta Lněnička na napadení zareagoval. Prý nijak. „Byla to vteřina a pořád se smál.“

Vzhledem k tomu, že pan Petr X. byl s Ondřejem Lněničkou kamarád, nemají podepsané žádné smlouvy, peníze Petr půjčil na dobré slovo. „To je nejhorší a on to ví. Když jsem ho poprosil, ať to se mnou srovná, tak mi řekl: „Vždyť nemáš papír, tak mi vyliž pr....“

Anketa

Vadilo vám, že Karel Gott podepsal tzv. Antichartu?

11%
89%
hlasovalo: 36005 lidí
Kdyby se celá situace opakovala, Petr X. by se podle svých slov znovu takto nezachoval.

„Znova bych to asi neudělal, protože nejsem ten typ člověka, ale on si to zaslouží. V životě jsem se pral dvakrát, jenom když jsem byl malej. Když si ale uvědomím tu celou anabázi, co s ním za patnáct let mám, tak to jenom vygradovalo. Prostě se to ve mně nakupilo. Člověk, který vám dluží peníze, o spoustu peněz vás okrade a pak se vám směje do obličeje. On je to zločinec první třídy, jenom podvádí a mně už dochází trpělivost a myslím, že by se o to měl už někdo zajímat,“ dodává Petr pro ParlamentníListy.cz.

Na úřadě kvůli incidentu podle našich informací zasahovala kriminální policie. Ondřej Lněnička má mít podle našich zdrojů dokonce zadrátovanou čelist. To jsme se snažili ověřit přímo na radnici Prahy 18. Na e-maily však nikdo neodpovídá a pevná linka v páteční poledne vyzváněla a vyzváněla.

Zkoušeli jsme se dovolat zhruba desetkrát do všech kanceláří. Marně.

O kriminální policii se doslechl i pan Petr. „Slyšel jsem o tom, ale nevím, mám to jenom z doslechu. Jestli tam byla, tak předpokládám, že se mi ozvou. Pakliže to tak je, tak na něj samozřejmě musím podat trestní oznámení, aby lidi věděli, co tam všechno provádí, protože to není člověk na správném místě,“ řekl nám podnikatel a dodal: „Můj kolega ho potkal u školy, kde kouřil a smál se…“

Místostarosta Lněnička se o incidentu bavit nechtěl. „K vámi poptávané záležitosti se nebudu jakkoli vyjadřovat,“ uvedl v SMS zprávě naší redakci.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

12:07 Pád režimu? Kalousek zděšen. Řev proti zákonu zděsí i Rakušana

Před Poslaneckou sněmovnou je dnes živo, projednává se pandemický zákon. A demonstranti mu přišli vy…