Polský prezident Duda bude v Česku jednat o migraci, V4 i dopravě

15.03.2016 6:04

O migrační krizi, visegrádské spolupráci nebo o výstavbě dopravních koridorů bude dnes v Praze jednat polský prezident Andrzej Duda. Do Prahy přiletěl už v pondělí, hlavní politické schůzky ho ale čekají dnes. Sejde se s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

Polský prezident Duda bude v Česku jednat o migraci, V4 i dopravě
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Schůzka Zemana s Dudou se bude konat dopoledne. Prezidenti se podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka budou bavit o spolupráci zemí visegrádské čtyřky a jejich společném postupu při řešení migrační krize. Podle Ovčáčka přijdou na řadu i ekonomická témata, například výstavba dopravních koridorů.

Na Hradě se bude podávat slavnostní oběd, na který se připojí bývalý prezident Václav Klaus a předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). Prezidenti si také vymění nejvyšší stání vyznamenání. Duda obdrží Řád Bílého lva a prezident Zeman Řád Bílé orlice.

Odpoledne se Duda setká s premiérem Sobotkou, jednat budou v Hrzánském paláci. Stejně jako na Pražském hradě budou tématem podle úřadu vlády aktuální evropské otázky, visegrádská spolupráce a rozvoj přeshraniční dopravní a energetické infrastruktury. Diskutovat by měli i o obranné a bezpečnostní spolupráci a o přípravě červencového summitu NATO ve Varšavě.

Později odpoledne polský prezidentský pár položí věnec ke hrobce Václava Havla. Návštěvu Prahy Duda zakončí setkáním s polskými podnikateli.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

23:57 Jste mladý, to dostudujete. Schillerová drsně vytřela podlahu s Ferjenčíkem. A tím spustila peklo

Ministryně financí Alena Schillerová ve středu na schůzi Sněmovny před hlasováním o nedůvěře vládě r…