Poslanec Klaus si vzal školský zákon a začal zaškrtávat: Jeden nesmysl za druhým. A už začal vyjednávat razantní změny

09.02.2018 7:41

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší, který je zároveň předsedou školského výboru v Poslanecké sněmovně se prý obává, že by mohlo dojít k rozvratu školství, a to především kvůli plánované změně financování. „Když vezmete školský zákon, tak tam je jeden nesmysl za druhým,“ rozčiluje se.

Poslanec Klaus si vzal školský zákon a začal zaškrtávat: Jeden nesmysl za druhým. A už začal vyjednávat razantní změny
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Václav Klaus mladší na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Klausovou hlavní ambicí v rámci jeho funkce je změnit legislativu, která byla přijata ještě za působení ministryně Kateřiny Valachové (ČSSD), a to tak, aby mateřské školy neměly povinnost přijímat už dvouleté děti a nebylo potřeba nutit k docházce sto procent petiletých dětí.

„Výraz povinnost se mi nelíbí ani v případě tak zvané inkluze neboli přijímání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do běžných základních škol,“ uvedl a zmínil, že než vznikne jasná koalice má s některými návrhy šanci uspět i jako opoziční poslanec. Lidové noviny napsaly, že u jiných návrhů by byl rád, kdyby se mu podařilo vzbudit alespoň diskusi.

Velmi negativně a kriticky se staví k zamýšlené změně financování regionálního školství, která by měla na svědomí zrušení státní dotace podle počtů žáků. „Povede to akorát k rozvrácení celého systému,“ varuje Klaus, který podle informací Lidových novin prý počítá i s tím, že školský výbor Sněmovny bude s resortem velmi úzce spolupracovat. „Už teď má sjednané schůzky na ministerstvu,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

13:51 Apolena Rychlíková, Respekt, Jan Čulík, Jindřich Šídlo, Český rozhlas a další odsoudili Štěpána Kotrbu. Ale Pražský hrad...

Kolem analytika Štěpána Kotrby je stále živo. Kauza, ve které měl údajně na sjezdu ČSSD napadnout sv…