Poslankyně objevila ministerský graf a napsala prezidentovi

12.09.2012 15:00

Poslankyně ČSSD Hana Orgoníková napsala dopis prezidentu republiky Václavu Klausovi. Na něj se obrátila nejen jako na prezidenta, ale rovněž jako na ekonomického odborníka.

Poslankyně objevila ministerský graf a napsala prezidentovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně Hana Orgoníková
reklama

Obrací se na něj kvůli druhému pilíři důchodové reformy, k jehož schválení chybí už pouze prezidentský podpis. Poslankyně hlavu státu prosí, aby tento podpis k zákonu nepřikládal. „Jedná o krok nevratný, respektive obtížně vratný, problematicky a jen částečně v budoucnosti korigovatelný,“ píše poslankyně. Proto prezdientovi posílá „podklad pro odmítnutí“ podpisu zákona.

Tímto podkladem je graf „vývoj bilance důchodového systému“, který se objevil na oficiálním webu ministerstva práce a sociálních věcí. Ta ukazuje, že druhý pilíř je dlouhodobě deficitní. „Výpadek nebude nikdy kompenzován snížením výdajů na důchody v 1. pilíři. To ale byl základní důvod pro penzijní reformu jako celek,“ upozorňuje poslankyně nad ministerským grafem. Objem finančních prostředků, které by občané na zaveden druhého důchodového pilíře zaplatili, je podle poslankyně šílený.

„Vážený pane prezidente, věřte, že to není žádost pouze mé osoby, ale mnoha lidí, kteří se touto problematikou zabývají,“ píše poslankyně. Je to prý přání všech, kterým záleží na budoucích generacích naší země. Proto prezidenta prosí, aby nepodepisoval druhý pilíř důchodové reformy.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

8:48 Tak co, smradi? Do chlívku s váma! Romský mafián, kolega Mrázka, 30 kulkami na padrť. Jeho žena čerstvě oběšená. Zlo ožívá

Na začátku listopadu zemřela vdova po zavražděném mafiánovi Antonínu Bělovi. Podle zjištění deníku P…