Poslední rozloučení s generálem Beerem bude ve středu. I s věncem od Zemana

11.01.2016 12:27

Poslední rozloučení s válečným hrdinou a nositelem nejvyššího českého vyznamenání, generálem Alexandrem Beerem se uskuteční ve středu 13. ledna v krematoriu v Praze-Strašnicích. Generál Beer v téměř 99 letech zemřel poslední den loňského roku.

Poslední rozloučení s generálem Beerem bude ve středu. I s věncem od Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálporučík v.v. Alexandr Beer se šéfem Alexandrovců

„V poslední den právě uplynulého roku, 31. prosince 2015, nás navždy opustil ve věku nedožitých 99 let bratr generálporučík Alexander Beer, nositel Řádu Bílého lva, příslušník východního zahraničního protinacistického odboje a dlouholetý místopředseda Československé obce legionářské. Poslední rozloučení s válečným veteránem bojů u Sokolova i Dukly bratrem Beerem proběhne ve středu 13. ledna 2016 ve 13.00 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích,“ oznámila na svém webu Československá obec legionářská.

Generálporučík v.v. Alexandr Beer byl legendou mezi českými veterány. Ještě v pokročilém věku byl aktivnější než většina jeho mladších kolegů. Přednášel, besedoval, psal, aktivně se zapojoval třeba do sporů ohledně Benešových dekretů a odsunu sudetských Němců. Počátkem roku 2013 podpořil Miloše Zemana v boji o Hrad a vyzval Karla Schwarzenberga k odstoupení z voleb.

Prezident Václav Klaus mu v roce 2012 propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny, prezident Miloš Zeman ho o rok později povýšil do hodnosti generálporučíka. Veřejnost o něm naposledy slyšela loni v říjnu, když mu přímo do domova seniorů, kde žil, přijeli zahrát Alexandrovci.

Na pohřbu, který se bude konat 13. ledna, bude položen i věnec od prezidenta Zemana, který již kondoloval rodině. „Pan prezident vyjádřil hlubokou soustrast příbuzným a zaslal jim též osobní dopis. Na pohřbu bude položen věnec prezidenta republiky,“ sdělil ParlamentnímListům.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

20:18 Nikdo vám nebude věřit... Skutečné informace o táboře v Letech

O táboře v Letech u Písku, kde za druhé světové války zemřely stovky lidí, toho bylo napsáno již hod…