Pospíšil chce sebrat Hřibovi primátorský řetěz. Piráti zuří, Michálkova populární přítelkyně se prý rozplakala

25.05.2019 8:36

Sobotní MF Dnes tvrdí, že se v Praze chystá převrat. Šéf TOP 09 Jiří Pospíšil údajně touží po křesle současného primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a chystá se ho, obrazně řečeno, sestřelit.

Pospíšil chce sebrat Hřibovi primátorský řetěz. Piráti zuří, Michálkova populární přítelkyně se prý rozplakala
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Jiří Pospíšil v Liberci
reklama

Pospíšil údajně může zkusit zaútočit na stávajícího nejmocnějšího muže města Zdeňka Hřiba. Ať už bude podruhé zvolen europoslancem či nikoliv, má prý tak jako tak dost času koalici Pirátů, hnutí Praha sobě, TOP 09 a STAN zničit.

„Fakticky se v Bruselu začne až v září. Do té doby tedy má dostatek času tady koalici rozkopnout,“ řekl deníku jeden z lidí z Pospíšilova okolí. „Včera už se říkalo, že čím dřív, tím líp,“ dodal.

Tato koalice mu údajně nikdy nebyla po chuti a prý k ní byl spíš dotlačen. Svou nelibost dával ostatně najevo už ve sporu o kontrolu elektroměrů v bytech, který propukl před několika týdny. Další spory v radě města vyvolalo hlasování o výstavbě metra D. A další spor vypukl nad zastavením prodeje bytů na Černém Mostě, což navrhl pirát Adam Zábranský.

„Piráti zuřili. Šéfka jejich zastupitelů Michaela Krausová (přítelkyně šéfa poslaneckého klubu Jakuba Michálka s pikantnější minulostí- pozn. PL) prý na jednání plakala, mluvčí Martina Vacková rozeslala do médií tiskovou zprávu, že Pospíšilův klub ‚bezprecedentně porušil koaliční mechanismy, programové prohlášení a zároveň také dnešní koaliční dohodu‘. To zase rozlítilo topkaře,“ napsal k tomu deník.

Podobné třenice prý vedou k tomu, že se v zákulisí už vyjednává o koalici TOP 09 a ODS, kterou by z opozičních lavic jistilo hnutí ANO. Primátorem by se mohl stát právě Pospíšil, který by údajně své křeslo v europarlamentu přepustil svým spolustraníkům.

Radní za Starosty a nezávislé se však zatím drží zpátky, takže k útoku na současnou koalici a především na Piráty dosud nedošlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…