Pospíšil odmítl odpovědnost v kauze MUS

28.12.2011 14:34 | Zprávy
autor: par, čtk

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opět odmítl zodpovědnost svého úřadu za to, že se ČR nestihla přihlásit s požadavkem na náhradu škody k trestnímu řízení ve Švýcarsku proti bývalým manažerům privatizované Mostecké uhelné společnosti (MUS). Reagoval tak na úterní vyjádření vicepremiérky Karolíny Peake, podle které ministerstva spravedlnosti a financí věděly o možnosti připojit se od července 2010 a nic neudělaly.

Pospíšil odmítl odpovědnost v kauze MUS
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Jiří Pospíšil

"Pro mě je dodneška to váhání ze strany českých ministerstvech nepochopitelné a cítila jsem velkou frustraci i ze strany švýcarského velvyslance" řekla Peake v České televizi. Právě od něj se vicepremiérka dozvěděla, že ministr spravedlnosti a ministr financí obdrželi diplomatickou nótu prostřednictvím ministerstva zahraničních věcí už někdy v červenci 2010.

"Ministerstvo, nikoli ministr, bylo informováno v polovině roku 2010 žádostí o právní pomoc, a v té věci postupovalo zcela standardně," uvedl Pospíšil. Odbor mezinárodních vztahů podle něj dokument obratem zaslal pražskému vrchnímu státnímu zastupitelství, které právní pomoc v kauze MUS vyřizuje. Velvyslanec pak za ministrem podle jeho slov přišel 15. prosince a Pospíšil hned druhý den předal veškeré materiály ministerstvu financí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Zrušená cesta do USA

Máte náhradní termín? A to jste ji zrušil vy nebo jak to přesně bylo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co se píše o Sněmovně? „Takové dno. Nevěřil jsem vlastním očím.“

7:30 Co se píše o Sněmovně? „Takové dno. Nevěřil jsem vlastním očím.“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká politická publicistika opět ukázala své dno. Kritice Petra Žantovského neunikl…