Postřelili starostu Charkova

28.04.2014 13:21 | Zprávy

Charkovský starosta Gennadij Kernes se v pondělí stal obětí atentátu. Podle médií byl střelen do zad při koupání v jednom z místních termálních pramenů, kde ho ze zálohy napadli neznámí pachatelé. V charkovské nemocnici je nyní Kernes operován, lékaři podle místních médií bojují o jeho život.

Postřelili starostu Charkova
Foto: Dekomunizace, o.s.
Popisek: Symbolický hřbitov Nebeské setniny zpřítomňuje oběti Majdanu

Kernes byl starostou Charkova ještě za vlády prezidenta Viktora Janukovyče a po převratu byl považován za prorusky orientovaného politika. Koncem února se v médiích objevily zprávy, že spolu s tehdejším charkovským gubernátorem Michailem Dobkinem odletěl do Ruska. Ke svým povinnostem na charkovské radnici se ale zakrátko vrátil. V polovině března Kernese vyslýchala kyjevská tajná služba kvůli podezření z únosu a přípravy vraždy, zatčen ale nebyl.

Kernes mírnil separatistické tendence

Pětapadesátiletý Kernes se počátkem dubna snažil mírnit volání charkovských separatistů po odtržení od Ukrajiny a připojení k Rusku. Značnou pozornost tehdy vyvolala jeho slova o tom, že referendum o federalizaci Ukrajiny nemá oporu v zákonech. "Charkov je součástí Ukrajiny a žádná separatistická referenda se tu pořádat nebudou," prohlásil starosta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vfe, čtk

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…