Pozorovatel Šarapatka z Kyjeva: Volby ještě neproběhly, ale někteří už prý znají vítěze

24.05.2014 14:53

Poslanec Úsvitu přímé demokracie Milan Šarapatka je nyní v Kyjevě, kde se spolu s několika desítkami dalších představitelů OBSE, NATO a dalších institucí připravují na pozorovatelskou misi při volbách. Šarapatka na server ParlamentníListy.cz napsal o svém zjištění, že jeden z prezidentských kandidátů Petro Porošenko se už byl tajně představit Angele Merkel. Informace ho vedla k úvaze, zda už přítomnost pozorovatelů na Ukrajině není zbytečná.

Pozorovatel Šarapatka z Kyjeva: Volby ještě neproběhly, ale někteří už prý znají vítěze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr pražské kandidátky za hnutí Úsvit Milan Šarapatka
reklama

Přes všechny potíže se Ukrajina chystá na prezidentské volby. Třicet sedm oprávněných voličů bude vybírat nového prezidenta v neděli 25. 5. 2014. Milan Šarapatka, diplomat a bývalý velvyslanec, který je od října 2013 poslanec zvolený jako nestraník za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury, je nyní v Kyjevě, kde proběhl brífink, na pozorovatelské misi při volbách, které proběhnou tuto neděli.

Na svůj profil na serveru ParlamentníListy.cz napsal: „Spolu s několika desítkami dalších představitelů OBSE, NATO a dalších institucí jsem přítomen v Kyjevě, kde právě probíhá brífink, na pozorovatelské misi při volbách, které proběhnou v neděli 25.5.“

Odpoledne se prý přijdou pozorovatelům představit někteří kandidáti na prezidenta, mezi nimi například Julija Tymošenko, Oleh Ťahnybok nebo Petro Porošenko. Jenže poslanec Šarapatka byl pravděpodobně překvapen informací, že jeden z horkých kandidátů na ukrajinského prezidenta už navštívil, a to tajně, německou kancléřku Merkel.

Celá Šarapatkova poznámka ZDE.

Ukrajina má de facto svého prezidenta zachránce

„Velmi zajímavé ale je, že Petro Porošenko se byl již minulý týden představit v Berlíně Angele Merkel, na tajné schůzce, která nebyla nikdy zveřejněna,“ píše Šarapatka.

Situace vyznívá tak, zdá se, jakoby se výsledky prezidentských voleb již daly předvídat. „A tak mně přijde, že to vlastně všechno dobře dopadlo! Ukrajina má de facto svého prezidenta zachránce, i když do vlastních voleb jsou ještě 2 dny! No a my jsme tady trochu zbytečně, ne? A ta demokracie???“ poznamenal Milan Šarapatka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

21:49 Pikoru vyzvali k reakci a ta přišla drtivá. Kádrujete mi ženu? A to teprve začínáme

Ekonomovi Vladimíru Pikorovi přišla ze společného projektu několika neziskových organizací „Rekonstr…