Pravidla na fotbalových stadionech se snad zpřísní, věří odborník

16.05.2014 23:00

Od příští sezony se zpřísní bezpečnostní pravidla na stadionech. Měla by se například vytvořit databáze problémových fanoušků a slibují se i důslednější kontroly vstupů. Odborník Lubomír Janků tvrdí, že tentokrát by se situace skutečně mohla zlepšit.

Pravidla na fotbalových stadionech se snad zpřísní, věří odborník
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Fotbal

Podle svých slov je tento specialista na divácké násilí nyní poměrně optimistický. „Vidím asi nejsilnější odhodlání ze strany fotbalové asociace a fotbalových klubů,“ řekl v Událostech, komentářích Lubomír Janků.

Podle něj je totiž potřeba lepší technické zázemí a zabezpečení, aby byl vstup na stadiony bezpečný a panovala na nich nějaká „fotbalová kultura“. Jako příklad uvedl zástupce Odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra „kamerové systémy, aby bylo možné identifikovat osoby, které tam páchají nepřístojnosti“.

Na tyto kroky fotbalové asociace a fotbalových klubů, kdy jsou například v poslední době pozastavovány i zápasy, podle něj musí zareagovat i policie. Podobně hovoří i redaktorka ČT Pavla Kubálková, která se této problematice dlouhodobě věnuje. „Předpokládám, že když FAČR nějak rozhodne a že když jsou nějaké nové podmínky, tak to ty kluby respektovat musí,“ dodala.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…