Přechod na Opencard se nedaří. Stovky lidí marně čekají

23.11.2010 2:16 odp.

Mírumilovný přechod z papírových kuponů pražské MHD na kartu občana Opencard se nedaří. Před kontaktním centrem na Národní třídě stojí v posledních dnech ve frontách stovky lidí.

Přechod na Opencard se nedaří. Stovky lidí marně čekají

Od 13. listopadu už papírové kupony nelze koupit. Přes dvacet tisíc Pražanů si ale do té doby ještě nestihlo Opencard pořídit. A to nepočítaje studenty a zaměstnance, kteří nemají v Praze trvalá bydliště.

Od pondělka se tak téměř denně táhne z Paláce Adria na Národní třídě fronta rozzlobených lidí, které několik málo přepážek nestíhá obsloužit. Lidé navíc způsobili v centru takovou paniku, že došly pořadové lístky a na chvíli zkolaboval celý elektronický pořadník.

Personál lidi hromadně přesvědčoval, ať si Opencard zařídí raději přes internet. Zejména senioři ale vůbec netušili, jak by to měli provést. "Lidé tu čekají především na výdej karty, ale také na vystavení expresní Opencard, někteří ji jdou reklamovat. S žádostmi na vyřízení Opencard se snažíme lidi posílat na jiná kontaktní místa," popsala pro iDNES.cz pondělní situaci hosteska.

Budeme to řešit

Někteří lidé už ve frontě stáli poněkolikáté. V předešlých dnech to totiž raději vzdali. Magistrát se snaží se situací nějak vypořádat.

"Lidem, kteří nebudou potřebovat Opencard urychleně, budeme nově nabízet, že jim zašleme kartu zdarma poštou nebo ji přepošleme na vybranou pobočku knihovny, kde žádné fronty nejsou," řekl mluvčí Opencard Martin Opatrný. Tento dočasný systém by měl fungovat od středy.

Čtěte:

Cestující v Praze nemají potíž přecházet na Opencard

Pražané mohou žádat o Opencard přes internet. Stačí jim deset minut

Foto: opencard.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neschopnost vlády, ale i něco víc. Jiří Paroubek tuší. A ČT? „Opravdu by se měla uklidnit“

20:00 Neschopnost vlády, ale i něco víc. Jiří Paroubek tuší. A ČT? „Opravdu by se měla uklidnit“

„Chce to méně lenosti a méně blazeovanosti při výkonu funkce premiéra,“ vzkazuje Petru Fialovi býval…