Předseda maďarského parlamentu kritizoval ČR a Slovensko kvůli Benešovým dekretům. Chovanec: Měl špatný den

13.12.2015 19:22 | Zprávy
autor: jzd, čtk

Český ministr vnitra Milan Chovanec je přesvědčen, že předseda maďarského parlamentu László Kövér měl špatný den, když v pátek zveřejněném rozhovoru s deníkem Právo prohlásil, že Česká republika spolu se Slovenskem neměly být kvůli dekretům prezidenta Edvarda Beneše do Evropské unie vůbec přijaty. Chovanec komentoval Kövérova slova během své dnešní návštěvy Maďarska, kam přijel za českými policisty, kteří pomáhající s ostrahou hranic schengenského prostoru volného pohybu.

Předseda maďarského parlamentu kritizoval ČR a Slovensko kvůli Benešovým dekretům. Chovanec: Měl špatný den
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Český ministr vnitra Milan Chovanec je přesvědčen, že předseda maďarského parlamentu László Kövér měl špatný den, když v pátek zveřejněném rozhovoru s deníkem Právo prohlásil, že Česká republika spolu se Slovenskem neměly být kvůli dekretům prezidenta Edvarda Beneše do Evropské unie vůbec přijaty. Chovanec komentoval Kövérova slova během své dnešní návštěvy Maďarska, kam přijel za českými policisty, kteří pomáhající s ostrahou hranic schengenského prostoru volného pohybu.

"Já pevně věřím, že předseda (maďarského) parlamentu měl špatný den a pokud by ho snad neměl, tak postoj České republiky je jednoznačný. Máme jiná témata, jiné problémy, které bychom měli s našimi maďarskými partnery řešit. Téma Benešových dekretů je pro nás neměnné a nedotknutelné," řekl Chovanec.

Ministr tak reagoval Kövérovo prohlášení o tom, že jednou snad budou ve střední Evropě panovat takové sousedské poměry, že bude možné bez záště urovnávat historické a další křivdy, například i v otázkách menšin. Následně zpochybnil české a slovenské členství v evropském bloku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…