Přelomový rozsudek Evropského soudu ohledně pedofila Mohameda. Čekají nás zlé časy, obává se publicista

30.10.2018 22:05

Publicista Jiří Vyoral nevěřícně kroutí hlavou nad rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva ve věci islámu. Bojí se, že nás čekají zlé časy.

Přelomový rozsudek Evropského soudu ohledně pedofila Mohameda. Čekají nás zlé časy, obává se publicista
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Jiří Vyoral zaznamenal výrok Evropského soudu pro lidská práva, podle kterého není správné říkat, že byl prorok Mohamed pedofil, když po padesátce vstupoval do svazků s šestiletými holčičkami. Podobné věty podle soudu není možné vyslovovat v zájmu zachování náboženského smíru.

Soud sice uznal, že v evropském prostoru ctíme svobodu slova, ale náboženský smír má podle strážců spravedlnosti přednost. Rakušanka, která Mohameda označila za pedofila, musí zaplatit pokutu 480 euro.

Když se Vyoral o tomto soudním verdiktu dozvěděl, vzpomněl si na výrok slavného britského politika Winstona Churchilla, který kritizoval své politické oponenty za to, že ustupují Adolfu Hitlerovi, místo aby s ním bojovali.  

„Myslím, že na aktuálnosti opět získává citát Winstona Churchilla: ‚Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku‘,“ podotkl publicista v komentáři pro server iPrima.cz.

Možná, i proto svůj komentář nadepsal: „Mohamed nebyl pedofil. Byl jen trochu nedočkavý“. Ač prý nechce malovat čerta na zeď, má dojem, že se západní svět postupně podřizuje islámskému právu šaría.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …