Premiér Babiš: Stát je po výbuchu v dole na Karvinsku připraven pomoci

21. 12. 2018 6:20

Stát je připraven okamžitě pomoci, napsal na twitteru k neštěstí v dole ČSM na Karvinsku premiér Andrej Babiš (ANO). Pomoc podle něj nabídl i premiér Polska, odkud je zřejmě řada obětí výbuchu metanu v dole. Babiš vyjádřil soustrast pozůstalým po hornících, kteří při neštěstí zahynuli.

Premiér Babiš: Stát je po výbuchu v dole na Karvinsku připraven pomoci
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

Výbuch v dole ČSM, při němž zemřelo nejméně pět lidí a osm je stále pohřešovaných, označil Babiš za obrovskou tragédii. „Rád bych vyjádřil svou nejhlubší soustrast pozůstalým. Jsem ve spojení se záchranáři, dělají maximum. Jsme připraveni okamžitě pomoci, pomoc nabídl i polský premiér. V tuto chvíli nezbývá než věřit a modlit se, aby nebylo obětí víc,“ napsal premiér.

Zraněných po explozi je asi deset, uvedl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský. Mezi mrtvými a zraněnými jsou podle něj převážně polští horníci. Důlní neštěstí se stalo v severní lokalitě dolu 880 metrů pod zemí. Důl ČSM je součástí firmy OKD, jejímž majitelem je prostřednictvím státního podniku Prisko stát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…