Premiér Babiš navrhuje mimořádné odměny zdravotníkům v první linii. Platit by měly pojišťovny

04.04.2020 11:16 | Zprávy
autor: nab

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhuje mimořádné odměny pro zdravotníky, kteří stojí v boji proti koronaviru v první linii. Zaplatit je podle jeho slov mají pojišťovny. Očekává, že některá protikoronavirová opatření by se mohla začít rozvolňovat už před Velikonocemi, řekl v rozhovoru pro Právo.

Premiér Babiš navrhuje mimořádné odměny zdravotníkům v první linii. Platit by měly pojišťovny
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Andrej Babiš

„Za velice důležité považuji okamžitě navrhnout odměny pro zdravotníky, kteří jsou v první linii a samozřejmě i v domovech seniorů a v sociálních službách. Peníze by mohly jít od zdravotních pojišťoven,“ uvedl premiér Babiš.

„Odměny by měly směřovat zejména pro odběrové týmy, záchranku, infekční oddělení, ARO, laboratoře a ostatní zdravotníky pečující o covidové pacienty a hygieniky,“ upřesnil premiér.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v týdnu nastínil, že jako první by se mohlo otevřít ruzyňské letiště a letecké cesty do zahraničí. V tom je předseda vlády opatrnější. „S dovolenými bych byl ještě opatrný. Pokud se bude situace v Evropě zlepšovat, musíme v prvé řadě zajistit, aby se mohlo cestovat pracovně. Tím myslím odborné pracovníky, techniky a další, kteří dělají servis nebo zprovozňují průmyslové a technologické dodávky našich firem,“ uvedl Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…