Premiér Sobotka před hlasováním o důvěře vládě představil programové priority

18. 2. 2014 11:04

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na tiskové konferenci před hlasováním o důvěře vládě stručně představil programové prohlášení. Uvedl, že koalice doručila text programového prohlášení do sněmovny všem poslankyním a poslancům. Obsahuje priority jednotlivých resortů i kabinetu jako celku. Je doplněno koaliční smlouvou, oba dokumenty se podle premiéra doplňují.

Premiér Sobotka před hlasováním o důvěře vládě představil programové priority
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Šéf sociální demokracie a ministerský předseda Bohuslav Sobotka prohlásil, že vláda je připravena k debatě i s opozičními stranami a je ochotna hledat podporu napříč politickými stranami zastoupenými v Parlamentu. Zdůraznil také to, že po řadě měsíců konečně přichází vláda, která má jasný politický mandát. „Máme vládu, která má za sebou jasnou většinu v Poslanecké sněmovně a také většinu v Senátu, což dává šance na to, aby prosadila svůj program," uvedl.

Sobotka dále krátce představil několik hlavních cílů, se kterými vláda vstupuje do svého funkčního období. Prvním z nich je nastartování hospodářského růstu a prosperity, dále investice do hospodářského růstu a zároveň udržení deficitu rozpočtu pod 3 procenty HDP.

Vláda chce zrušit nespravedlivé reformy

Druhým cílem kabinetu je podle Sobotky snaha napravit chyby, které se staly v reformách vlády Mirka Topolánka a Petra Nečase. „Odstranit sociálně nespravedlivé reformy, které nespravedlivě dopadaly především na rodiny s dětmi, důchodce nebo zdravotně postižené. Týká se to rušení druhého pilíře, návratu k valorizaci penzí nebo rušení zdravotnických poplatků," prohlásil premiér.

Další prioritou Sobotkova kabinetu je zlepšení fungování státu. „Aby lidé, kteří platí daně, mohli počítat s tím, že od státu dostanou ve všech oblastech kvalitní služby. Stát musí fungovat také transparentně a racionálně. Stát musí fungovat podle představ a potřeb občanů," uvedl premiér.

„Nechceme lidem brát jejich peníze. Nechceme zvyšovat daň z přidané hodnoty, jak činily předchozí vlády, když hledaly chybějící prostředky. Naším cílem nebudou škrty v investicích nebo platech, vláda musí postupovat rozumně. Chceme šetřit na provozních výdajích státu, musíme hledat úspory a vést boj proti daňovým únikům, proti zlodějnám a nepoctivosti. V příštích letech se pokusíme výrazně zefektivnit výběr daní a snížit tlak na jejich zvyšování," prohlásil dále Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

21:15 VIDEO Eva Holubová a TOP 09 na jednom pódiu. Rána Zemanovi. Chvalozpěv na Milion chvilek. Ale i Havel a slova o migraci

TOP 09 se rozhodla uspořádat předvánoční talk show europoslance Luďka Niedermayera s herečkou Evou H…