Premiér Sobotka se sešel s předsedou norského parlamentu. Řešili kauzu Michalákových

30.05.2016 21:55 | Zprávy
autor: mp

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes sešel s předsedou norského parlamentu Olemicem Thommessenem. Jednali o česko-norských vztazích, bilaterální spolupráci a také o kauze chlapců Michalákových. ČTK o tom informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Thommessen je v Česku na oficiální návštěvě na pozvání předsedy sněmovny Jana Hamáčka (ČSSD). Zprávu přináší ČTK.

Premiér Sobotka se sešel s předsedou norského parlamentu. Řešili kauzu Michalákových
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Sobotka Thommessena v souvislosti s chlapci Michalákovými upozornil na mezinárodněprávní závazky norské strany vyplývající z Úmluvy OSN o právech dítěte a Evropské úmluvy o lidských právech. Norský soud v pátek poslední den řešil odvolání Češky Evy Michalákové proti loňskému rozhodnutí úřadů o zbavení rodičovských práv k oběma synům a adopci mladšího chlapce. Zabýval se i původním návrhem matky na vrácení synů do její péče. Rozsudek nezveřejnil, Michaláková ho dostane písemně později.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Budete zjišťovat podrobnosti?

Myslím o tom převozu zlata a peněz partou Ukrajinců? Jak se k nim dostali? Co s nima měli v plánu? Opravdu by mě to zajímalo. Můžete jako politik zjistit víc? Určitě máte přístup k více informacím než my.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion chvilek nařčen z klamavé reklamy na Letnou

13:14 Milion chvilek nařčen z klamavé reklamy na Letnou

Milion chvilek pár dní před konáním jejich sobotní demonstrace „jede bomby“. Na jeho sítích se jako …