Prezident Zeman se dnes zúčastní večeře pořádané čínským prezidentem

04.11.2018 6:10 | Zprávy
autor: nab

Účastí na večeři pořádané čínským prezidentem Si Ťin-pchingem zahájí dnes český prezident Miloš Zeman návštěvu Číny. Zeman v sobotu odletěl do Šanghaje, kde se zúčastní dovozního veletrhu China International Import Expo, který má prezentovat Čínu jako zemi otevřenou pro dovoz zboží. Na dnešní večeři v předvečer zahájení veletrhu budou přítomny desítky státníků.

Prezident Zeman se dnes zúčastní večeře pořádané čínským prezidentem
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman je během svého funkčního období v Číně počtvrté. Naposledy ji navštívil loni v květnu kvůli summitu k projektu nové Hedvábné stezky. O rok dříve Zemanův protějšek Si Ťin-pching přijel do Prahy. Při letošní návštěvě se plánuje za doprovodu národních delegací celkově sedmá schůzka obou prezidentů, kteří by měli v pondělí společně navštívit český stánek na veletrhu.

Zeman, kterého v Číně doprovází početná podnikatelská delegace a čtveřice ministrů, v pondělí navštíví i čínský národní stánek a bude jednat s guvernérem provincie Che-pej Sü Čchinem. Po setkání delegací bude Zeman mluvit i s vedením společnosti CITIC, která postupně zastřešuje většinu čínských obchodních aktivit v ČR. Program v Šanghaji završí v úterý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Co se stane s majetkem, který bude pocházet z trestné činnosti, a který zabavíte?

Zaráží mě taky, že uvádíte, že budete moci zabavit majetek, který bude podezřelý. Neměl by být zabaven jen ten, u kterého je jisté, že pochází z trestné činnosti? Proti tomu nic nemám, ale pokud jde jen o podezření, nebude to pak snadno zneužitelné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

14:25 „Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

„Ta velká slova kolegy Baxy jsou trochu směšná. My nechceme zničit média veřejné služby. My chceme j…