Příběh nekončí. Lidé od Ištvana prý stále prošetřují účty ódéesáka Fuksy

22.05.2015 7:43

Stát i přesto, že se již omluvil třem bývalým poslancům za vyšetřování ohledně úplatků v kauze Nagyová, jednoho z nich stále ještě policií prošetřuje. Jedná se o někdejšího ministra zemědělství za vlády Petra Nečase, Ivana Fuksu. Policie prý nyní zkoumá jeho rodinné účty, aby případně našla důkazy proti těm, kteří upláceli. Píše se v MF Dnes.

Příběh nekončí. Lidé od Ištvana prý stále prošetřují účty ódéesáka Fuksy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa

Policie prý tehdy podezírala tyto tři poslance za to, že vzali úplatek v podobě získání pracovního místa ve státních firmách, museli se však vzdát svých poslaneckých mandátů. Tehdy nemohli být stíháni kvůli své poslanecké imunitě.

Podezření u Ivana Fuksy prý trvá, jelikož detektivové našli při domovní prohlídce 1,7 milionu korun, u kterých se neví, odkud jsou. Fuksovu manželku Jolanu tak policie detailně prošetřovala ohledně plateb jejího manžela. Má se za to, že tyto peníze obdržel za to, aby zanechal poslaneckého mandátu. Podle MF Dnes už policie Fuksu stíhat nemůže, zajímají ji hlavně ti, co upláceli.

Fuksa se hájí tím, že peníze jsou rodinným darem, který údajně obdrželi pro vybavení bytu. Policii předali kopii darovací smlouvy, která ovšem vyšetřovatelům nestačí. „Vyzvali jsme paní Fuksovou k předložení originálu, protože ta kopie nám úplně nesedí. Je tam z naší strany podezření, že nemusí být věrnou kopií originálu, takže zatím vyvíjíme aktivitu k získání originálu,“ řekl náměstek vrchního státního zástupce v Olomouci Pavel Komár.

Za poskytování úplatků v celé kauze podezření padá na bývalého premiéra Petra Nečase, Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) a vysokého úředníka Romana Bočka. Všichni tři však odmítají, že by upláceli. Nečasův advokát Josef Lžičař tvrdí, že poskytnutí pracovního místa ve státní firmě se nemůže brát jako úplatek, jelikož tam mají menší plat, než v Poslanecké sněmovně.

Celé vyšetřování se podle všeho již blíží ke konci. „Příští týden nás čekají poslední výslechy a vyšetřování této části případu bychom chtěli uzavřít,“ prohlásil státní zástupce Komár.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ste

prezidentský plat

V televizi na CNN jste tvrdil, že nevíte, jak byste s platem naložil. Budiž. Ale šokovalo mě, že váháte, zda z něj dát část na charitu. Nemyslíte, že to by měla být smaozřejmost, když berete tolik, co si mnozí z nás nevydělají ani za rok, a že když mám z čeho, je třeba pomáhat těm, co to potřebují...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…