Přijeli i členové SPOLU. Nikoho se neptali. K Václaváku z ODS, úplně jinak

07.09.2022 10:08 | Komentář
autor: Radim Panenka

Zaplnili Václavské náměstí nespokojení občané, nebo za vším máme vidět Putina? Po sobotní stotisícové demonstraci proti politice Fialovy vlády se vzedmula ostrá polemika. Na jejím počátku stojí komentář premiéra Petra Fialy z ODS, podle kterého se jednalo o akci proruských aktivistů, extremistů a lidí ovlivněných ruskou propagandou. ParlamentníListy.cz hovořily s několika představiteli ODS a KDU-ČSL. Na adresu vlády a premiéra Fialy nezazněly zrovna pěkné věci. Padla slova o „loutce“, označení občanů za nepřátele státu a dokonce účasti místních členů KDU-ČSL na demonstraci.

Přijeli i členové SPOLU. Nikoho se neptali. K Václaváku z ODS, úplně jinak
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest s názvem Česká republika na 1. místě. Naplněné Václavské náměstí chtělo demisi premiéra Fialy

„Demonstraci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, které mají blízko k extrémním pozicím a které hájí zájmy proti zájmům naší republiky a našich občanů. Každý má právo vyjádřit svoje postoje a demonstrovat. Ruská propaganda a dezinformační kampaně jsou na našem území opakovaně a někdo jim prostě podlehl. Tyto politické síly využívají situace, která je dnes v Evropě, strachu lidí a obavy z budoucnosti,“ sdělil k protestní akci Fiala.

Svým výrokem naštval předseda vlády nejen účastníky a pořadatele demonstrace, ale dokonce i některé své stranické a ministerské kolegy. Část z nich se ozvala přímo v médiích, například šéf Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba nebo ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…