Příspěvky pro senátorské kluby se pro příští rok asi nezmění

2. 12. 2017 6:35

Příspěvky na hospodaření senátorských klubů se v příštím roce v porovnání s letoškem nejspíš nezmění. Šest frakcí by mělo dostávat podle doporučení hospodářského výboru horní komory měsíčně 31.850 korun a 6615 korun za člena. Částky jsou stejné jako v dosavadních třech letech. Pravidla pro příspěvky bude ještě příští týden schvalovat Senát.

Příspěvky pro senátorské kluby se pro příští rok asi nezmění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Nejvyšší sumu bude mít klub ČSSD jako nejpočetnější senátorská frakce. Díky jeho 25 členům to bude zhruba 197.000 měsíčně. Klub KDU-ČSL a nezávislí bude za 16 členů dostávat kolem 137.700 korun. Jedenáctičlenný klub Starostové a nezávislí bude mít zhruba 104.600 korun.

Desetičlenný senátorský klub ODS bude pobírat rovných 98.000 korun. Klub ANO, který má po zvolení podnikatele Jiřího Hlavatého poslancem šest členů, nyní pobírá zhruba 71.500 korun. Sumu by na předvolební úroveň mohlo zvýšit případné znovuzvolení Hlavatého senátorem v lednových doplňovacích volbách.

Početně nejmenší pětičlenný Klub nezávislých senátorů, v němž se sdružili zástupci Strany práv občanů, KSČM, Severočechů.cz a hnutí Občané spolu – nezávislí, dostává necelých 65.000 korun.

Senátorské kluby z příspěvků hradí výdaje na činnost svých pracovníků, posudky expertů, zahraniční cesty členů klubu či pohoštění při pracovních jednáních klubu. Klubové příspěvky si senátoři upravují v návaznosti na podobná rozhodnutí poslanců.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…