Přítel Ruska Vyvadil lže ještě víc než moskevská propaganda, píší v Reflexu. Být starší, mohl prý být prezidentem

03.08.2014 14:07

Kdyby byl Jiří Vyvadil politikem po srpnu 1968, mohl by se stát prezidentem, píše o bývalém poslanci a senátorovi Viliam Buchert. Bývalý zástupce šéfredaktora Reflexu na několika větách ukazuje, že Vyvadil podle jeho slov lže ještě více než ruská propaganda.

Přítel Ruska Vyvadil lže ještě víc než moskevská propaganda, píší v Reflexu. Být starší, mohl prý být prezidentem
Foto: top09.cz
Popisek: Viliam Buchert
reklama

„Jiří Vyvadil, někdejší soudce a bývalý dlouholetý člen a senátor za ČSSD, je předsedou sdružení Přátelé Ruska v České republice. Stanice Hlas Ruska o něm hovoří jako o ‚populárním českém politikovi‘, přestože u nás už dávno v podstatě nikdo neví, kdo to je. Vyvadil je ale především hlásnou troubou moskevské propagandy,“ píše Viliam Buchert v komentáři pro Reflex.cz.

Cituje pak několik Vyvadilových vět, na nichž prý ukazuje, že bývalý senátor a poslanec lže. „Já chápu, že prezident Putin jaksi nese odpovědnost za celý svět, takže se mu neodvažuju jaksi radit.‘ Pane Vyvadile, ale my nechceme, aby za nás nesl odpovědnost Putin. Ani Rusko, které nechalo po roce 1948 zdevastovat Československo a pak ho od roku 1968 okupovalo,“ píše.

„Já musím říct, že se začínám obávat, že Spojené státy chtějí situaci na Ukrajině stále více řešit vojensky," cituje Buchert dále. Jaký pro to existuje důkaz, alespoň jediný, však prý Vyvadil neříká. "Rusko má podle něj zasáhnout, ale i Amerika chce vojensky zasáhnout,“ dodává Buchert, který v roce 2012 neúspěšně kandidoval do Senátu za TOP 09.

„Vladimíre, zřejmě se nepotkáme, ale doufám, že Ti Tvé tajné služby předají tento vzkaz: Věř mi, že s těmi hlupáky a ignoranty nemá smysl jednat,“ cituje další vyjádření. „Tím myslí Merkel, Obamu, EU či NATO,“ komentuje s tím, že dodat lze prý jediné: „Kdyby byl Vyvadil politikem po roce 1968, kdy nás okupovala sovětská vojska, mohl by to dotáhnout i na prezidenta.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

10:02 Xaver o klenotu ČT: Žumpa. A věta Fridrichové, která ho dopálila nejvíc

Radní ČT Luboš Xaver Veselý přiblížil středeční zasedání Rady České televize. Zmínil objevení dalšíc…