Proč je pro ekonomiku naší země možná lepší vláda bez důvěry? Markéta Šichtařová to prozradila v rádiu

12.03.2018 22:38 | Zprávy

Hostem Ondřeje Novotného v Pressklubu na Frekvenci 1 byla ekonomka, ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová. Tématy byly nejen průměrná mzda v Česku, inaugurace prezidenta, ale také dopad jednání vlády bez důvěry na ekonomiku České republiky.

Proč je pro ekonomiku naší země možná lepší vláda bez důvěry? Markéta Šichtařová to prozradila v rádiu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonomka Markéta Šichtařová

Nejnovější zpráva ukazuje, že průměrná mzda v Česku narostla na 31 646 Kč. „Drtivá většina lidí na to citované číslo nedosáhne,“ tlumila nadšení ekonomka s tím, že průměr je generovaný nahoru díky platům několika málo vysoce postavených manažerů. „Takže většina lidí bere menší mzdu, než je tato průměrná,“ varuje.

Podle ní naopak zveřejnění tohoto čísla budí spíše nespokojenost ve společnosti, neboť pracovník, který se považuje za průměrného, na toto číslo zpravidla vůbec nedosáhne. Připomíná rovněž, že v současné době už překvapivě neplatí, že bohatí bohatnou a chudí chudnou. V poslední době lze pozorovat, že je čím dál větší zájem o nejméně kvalifikované a nejhůře placené profese a právě jim rostou platy nejrychleji. Nůžky v příjmech ve společnosti se podle ní zase uzavírají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: sla

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chce „střílet a věšet vlastizrádce“? Pollert v šoku ze slov spoluobčana

7:15 Chce „střílet a věšet vlastizrádce“? Pollert v šoku ze slov spoluobčana

Lukáš Pollert reagoval na sociálních sítích na kontroverzní otázku Davida Petrly, zda „vlastizrádce …