Proč měli noční schůzku v restauraci a ne na ministerstvu? K průšvihu Prymuly se ozval Vojtěch

24.10.2020 11:50

„Prymulovu schůzku v restauraci nechápu,“ říká exministr zdravotnictví Adam Vojtěch v rozhovoru pro CNN Prima News k pochybení svého nástupce. Ministr Roman Prymula je kritizován za to, že v jeden večer porušil hned několik opatření, která sám nařídil. Do čela resortu zdravotnictví se Vojtěch vrátit nechce.

Proč měli noční schůzku v restauraci a ne na ministerstvu? K průšvihu Prymuly se ozval Vojtěch
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

„Je to bezesporu nešťastná věc. V této době, kdy situace je senzitivní, jsou zaváděna velmi restriktivní opatření, která je nutno dodržovat. Ministr zdravotnictví, jenž je tou hlavou a tváří těch opatření, která prosazuje, musí být ten nejlepší z nejlepších v jejich dodržování. Bohužel, tady k tomu podle všeho nedošlo, takže to považuji za nešťastné,“ komentoval Vojtěch přešlapy ministra Romana Prymuly. Ten se vydal na noční schůzku do pražské restaurace, přestože tyto podniky měly mít dle vládního nařízení zavřeno, a byl bez roušky.

Vojtěch se prý příkladem snažil jít a pravidla dodržovat. „Nevím o tom, že by mě někdy načapali, já jsem se snažil vždy opatření maximálně dodržovat a neporušovat je. Pokud ministerstvo zdravotnictví ta opatření nastavuje – a ministr zdravotnictví je má před veřejnosti obhajovat a vytvořit ve veřejnosti k opatřením důvěru – musí být tím, kdo je bude dodržovat jako první,“ zopakoval Adam Vojtěch.

O návratu do funkce ministra neuvažuje. „Svou misi na ministerstvu zdravotnictví považuji za ukončenou. Chci se teď věnovat poslaneckému mandátu, pak řešit nějakou další životní dráhu, ale v tuto chvíli to určitě není na stole,“ sdělil Vojtěch.

Místo konání té schůzky ho zarazilo. „Sám jsem byl překvapen, proč k tomu došlo. Já jako ministr zdravotnictví jsem oficiální schůzky měl primárně na ministerstvu zdravotnictví, které má ministr k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, kdykoliv je potřebuje. Měli jsme často schůzky ve 2:00 či ve 3:00 ráno, když bylo potřeba v té nejkrizovější situaci. Takže nevím, proč schůzka neproběhla na ministerstvu zdravotnictví, ale v té restauraci,“ podotkl Vojtěch.

Spekuluje se o nástupcích Romana Prymuly, padají nejrůznější jména. Podle Vojtěcha by bylo obecně dobře, aby se resortu zdravotnictví ujal člověk, který ten resort zná a bude vědět, do čeho jde, aby se nemusel příliš dlouho rozkoukávat.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…