Profesor Keller: Miloš Zeman může být náš nejlepší poválečný prezident

08.12.2014 13:40

Europoslanec Jan Keller jako jediný hlasoval proti asociační dohodě EU s Ukrajinou, je totiž přesvědčen, že Evropa nemá kondici na to přijmout tak velkou zemi jako je Ukrajina, a vedlo by to k jejímu rozkladu. Řekl to v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Profesor Keller: Miloš Zeman může být náš nejlepší poválečný prezident
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Jan Keller

„Jako jediný z více než pěti set poslanců faktické koalice v Evropském parlamentu jsem hlasoval proti asociační dohodě s Ukrajinou. Jsem přesvědčen, že nepomůže běžným Ukrajincům, ale s vysokou pravděpodobností povede k rozložení Evropy," uvedl Keller.

Evropa podle něj není v takové kondici, aby si mohla dovolit rozšíření o zemi s téměř 50 miliony obyvatel, ve které nefunguje prakticky vůbec nic. „Pokud bych si přál co nejrychlejší rozpad Evropy, začal bych určitě tím, že bych hlasoval pro přijetí Ukrajiny,“ řekl Keller.

Rusko by si podle Kellera nijak nepomohlo, pokud by okupovalo Ukrajinu. Muselo by zásobovat a živit desítky milionů lidí v zemi, která se během posledních dvou dekád žalostně hospodářsky a sociálně propadla. Pokud by naopak Ukrajina vstoupila do NATO, vzroste tím dramaticky hrozba velkého vojenského konfliktu. „Myslete si o mě, že jsem nezodpovědný politik, ale pro rozsáhlý vojenský konflikt se zemí disponující jaderným arzenálem se prostě nadchnout nedokážu. Opakuji, že to není žádné mnichovanství. Země se dneska neovládají tím, že do nich pošlete své tanky, ale tím, že nad nimi získáte kontrolu jakožto jejich věřitel, a pečlivě sledujete růst jejich zadlužení. A to nám od Ruska určitě nehrozí,” říká europoslanec Keller.   

Celý rozhovor s Janem Kellerem ZDE

Na adresu prezidenta Miloše Zemana Keller poznamenal, že si myslí, že má potenciál být naším nejlepším prezidentem od skončení druhé světové války. „Tím více mne mrzí, že tento potenciál ne zcela využívá. Například komentovat něco takového jako je Pussy Riot není prezidenta hodno,“ podotkl Keller.

Velká část kampaně proti Zemanovi je podle něj vyvolávána a udržována uměle. Zeman se ve svých postojích neodlišuje od současné vlády natolik, nakolik se odlišovali od dřívějších vlád jeho dva prezidentští předchůdci. „Pokud bychom věděli, kdo za křečovitou kampaní proti němu stojí, věděli bychom o skutečném fungování naší demokracie mnohem více, než co nám vypráví Česká, tedy naše televize,“ řekl Keller.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…