„Česká ekonomika neexistuje; nemá napojení na finálního zákazníka a je ve své většině subdodavatelská, závislá na EU a Německu. Výkonné, opravdu úspěšné české podniky, jakož i talentovaní podnikatelé (nejen lékaři), odcházejí do zahraničí. Jsme ekonomika otevřená cizincům, ale více než uzavřená podnikatelům domácím. Když se EU a Německo propadnou, co pak? Kde vezmeme podnikatele se znalostí trhu a finálního zákazníka? Německá ekonomika ukazuje první symptomy dlouhodobého úpadku; může být první zemí, která vystoupí z EU – táhnout Francii a Itálii je nad její síly. Bez vyhlídek na oživení a dlouhodobý růst nepomůže ani Kurzarbeit,“ varuje Milan Zelený ve svém blogovém příspěvku.
Nesouhlasíte s článkem, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Zdeny Mašínové (z 21. 8.), Michaela Romancova, Anatolije Lebeděva, Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla Schwarzenberga, Alexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, Matěje Stropnického, Romana Jocha, Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody, Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové (z 21. 5.) či Džamily Stehlíkové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pan