Profesoru Fialovi došla trpělivost. Komunální koalice ODS s SPD a KSČM už je prý moc

30.10.2018 21:21

Uzavření dvou koalic na komunální úrovni s SPD kritizují předseda ODS Petra Fiala a někteří další jeho straničtí kolegové. Z toho důvodu se situací v Hranicích na Moravě, kde se místní ODS chce spojit nejen s SPD, ale i KSČM, bude zabývat předsednictvo občanských demokratů, upozornil server Echo24.cz.

Profesoru Fialovi došla trpělivost. Komunální koalice ODS s SPD a KSČM už je prý moc
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
Už před komunálními volbami ODS jasně prohlašovala, že nehodlá vytvářet žádné koalice s komunisty ani okamurovci. Přesto krátce po volbách byla oznámena koaliční spolupráce ODS s SPD v Kladně. Další pak před několika dny také v Hranicích na Moravě, kde se ale ODS plánuje spojit pro změnu s KSČM. 
 
Předseda ODS Petr Fiala i místopředseda strany Martin Kupka to tak ale ponechat nechtějí. Celou situaci tak probere ještě předsednictvo občanských demokratů v nejbližších dnech. Vedení strany se chce prý bavit s kolegy na komunální úrovni o dojednané koalici v Hranicích na Moravě. 
 
Kupka prý nepředpokládá, že by ODS spolupracovala s KSČM a SPD. „Situaci v Hranicích zatím přesně neznám, ale budu se informovat. Opravdu nepředpokládám, že bychom podepisovali smlouvu s KSČM a SPD,“ sdělil.
 
Dále uvedl, že jej zástupci Kladna o koalici informovali až potom, kdy se zformovala napříč politickým spektrem i jako reakce na nebezpečí vzniku koalice Volby pro Kladno, KSČM a SPD. 
 
 
„Prezentovali to jako jedinou matematicky možnou alternativu a menší zlo,“ řekl deníku Echo24 místopředseda ODS k vládnoucí koalici v největším Středočeském městě Kladně, kde občanští demokraté vládnou s SPD, čímž zabránili koalici s komunisty.
 
Původně měla ODS vládnout s SPD i v Krupce na Teplicku. Podle slov předsedy strany Petra Fialy však člen ODS, jenž vstoupil do koalice s okamurovci, pak na základě výzvy místního sdružení ukončil členství ve straně. 
 
Původní zdroj ZDE.
 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

6:51 Výbušně k Turecku v Sýrii: Toto Západ nechce slyšet, píše Spencerová. Evropo, boj se, zaznělo

Je nejvyšší čas, aby se evropští lídři probudili a začali se Ankarou velmi vážně zabývat. Evropa má …