Prohradní web hájí Bártu. Soudce Šott prý rozhodl „nakřivo“

17.04.2012 16:58

Vít Bárta byl odsouzen neprávem. Myslí si to komentátorka portálu RevueFragmenty.cz Dušica Zimová, která se domnívá, že soudce Jan Šott nerozhodoval spravedlivě, spíše se snažil jít na ruku médií a společnosti, která lační po „krvi“ politiků a bohatých lidí. A samozřejmě vyhověl také médií, která lační po stejných soustech a neváhají urážet ani prezidenta republiky, jak to prý učinil moderátor Václav Moravec.

Prohradní web hájí Bártu. Soudce Šott prý rozhodl „nakřivo“
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Soudní řízení s Vítem Bártou
reklama

Prohradně laděný web RevueFragmenty.cz uveřejnil text komentátorky Dušici Zimové, v němž se autorka poměrně důrazně zastává nepravomocně odsouzeného poslance Víta Bárty a jasně dává najevo, že se podle jejího názoru nechal soudce Jan Šott ovlivnit jak politickým děním, tak především médií. Tím, že dal soudce částečně zapravdu Jaroslavu Škárkovi, kterého autorka nazývá individuem, si možná od médií vysloužil pověst neposkvrněného a spravedlivého šerifa, ale ve skutečnosti neučinil spravedlnosti zadost. Bárta měl být prý plně osvobozen.

Bárta si nikoho nezavazoval

Faktický lídr VV, který však dnes působí jako nezařazený poslanec, totiž podle Zimové nabízel pouze přátelskou půjčku kolegům a nechtěl si je nijak zavázat. O tom má podle autorky svědčit i tvrzení, že by ona půjčka v žádném případě nezastavila poslance, kteří by si vše rozmysleli a chtěli by „přílišné“ zdanění náhrad zase zrušit. Ergo kladívko prý nešlo o úplatky.

„Podmínečný, nikoli osvobozující rozsudek je však, alibistická úlitba veřejnosti naštvané na všechny politiky, a pokud je někdo z nich boháč, tím hůř. A vypadá i jako úlitba médiím, za kterou si soudce vysloužil onu šerifskou hvězdu. Novinářská pilná práce se přece musí zúročit,“ poznamenává Zimová.

Viděno touto optikou, soudce Jan Šott podle názoru komentátorky rozhodl jaksi „nakřivo“ a ne úplně spravedlivě. Učinil tak proto, aby uspokojil dav dychtící po krvi známého politika.  

V této souvislosti si neodpustila ani kritiku Otázek Václava Moravce České televize, kde prý Bárta v roli hosta dostával pořádně zabrat, když mu moderátor kladl otázky neurvalým způsobem a to se prý raději autorka příliš nezmiňuje o tom, že Moravec v témže pořadu urazil hlavu státu Václava Klause.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…