Průzkum: Čtyřicet procent lidí chce Babiše za premiéra

13.05.2017 9:04

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) podle průzkumu, jenž byl zveřejněn na serveru Novinky.cz, rozděluje českou společnost. 48,4 procenta lidí by si ho po volbách nepřálo vidět v křesle premiéra, na druhou stranu post předsedy vlády by Babišovi slušel podle 40,8 procenta lidí.

Průzkum: Čtyřicet procent lidí chce Babiše za premiéra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Průzkum také ukázal, že podle 45,2 procenta lidí by měl Andrej Babiš z politiky zcela odejít. A de facto stejný počet lidí, 45 procent, si přeje, aby v politice zůstal.  

Lidé byli také tázáni na nahrávky schůzek mezi Babišem a novinářem MF Dnes Markem Přibilem, jež utekly do médií. Bylo z nich patrné, že Babiš se snažil ovlivňovat média. Tyto nahrávky pak znepokojily 60,2 procenta respondentů. Jedno jsou pak 9,2 procentům lidí. 

Původní text ZDE.

Dění kolem vicepremiéra Babiše pak sleduje 91,4 % Čechů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

4:40 Vítězslav Jandák si vytřel… člověkem v tísni. Newsroom ČT24 to natáčel ve čtyřech lidech. Co padlo na adresu Rosího, ovšem do éteru nepustili. Jenže my víme i to

Rada Českého rozhlasu nedávno pořádala debatu o mediální gramotnosti a mediálním vzdělávání. Podle n…