Prý jsem sváděla Hřiba! Písařovicová z ČT vypráví. Jak se dostala do TV?

09.09.2020 9:12 | Zprávy

Rozhlasový pořad Aleše Cibulky Blízká setkání přináší velmi neobvyklé osobní rozhovory s veřejně známými lidmi. Na konci srpna byla jeho hostem moderátorka zpravodajství České televize Daniela Písařovicová a lidé se díky tomu mohli dozvědět řadu zajímavostí, jak to chodí v Newsroomu na Kavčích horách.

Prý jsem sváděla Hřiba! Písařovicová z ČT vypráví. Jak se dostala do TV?
Foto: Repro ČT24
Popisek: Daniela Písařovicová v Událostech komentářích

„Pouč se z toho a příště to udělej líp! To si říkám, když udělám nějakou chybu, která už samozřejmě nejde změnit. Záleží na tom, jak je velká. Ale snažím se tím moc netrápit,“ svěřila moderátorka Událostí posluchačům své motto.

Hned na úvod o sobě Daniela Písařovicová prozradila, že je při přípravě rozhovoru pečlivá, možná až příliš. „Přípravě věnuji strašně moc času a kolikrát přitom stačí to úplně odstřelit a zeptat se úplně selsky. To jsou ty nejlepší otázky, takhle se ptají lidi,“ shodli se s Cibulkou.

Například když hovoří s ministryní financí o daních, je podle ní nejvhodnější vést debatu na co nejvhodnější a divákovi nejsrozumitelnější úrovni, protože když debata zabředne do procent a sazeb, nikdo tomu nerozumí a je to k ničemu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: