Publicista: Rusové mají rádi Putina? Tak jim zakážeme užívat si u nás. Z Ukrajiny uděláme nové Západní Německo

04.06.2014 8:27

Spusťme novou železnou oponu, pod tímto titulkem vyzývá na názorové stránce středečních Lidových novin publicista Vilém Barák k zavedení přísných sankcí proti Rusku. Zároveň doporučuje přijmout Ukrajinu do západního společenství. „Umožní to posunout železnou oponu o 1200 kilometrů dál na východ od Evropské unie,“ píše publicista.

Publicista: Rusové mají rádi Putina? Tak jim zakážeme užívat si u nás. Z Ukrajiny uděláme nové Západní Německo
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin
reklama

Podle něj se situace na Ukrajině „až děsivě“ podobá sudetské krizi v roce 1938. „A to jak tahy ze strany agresora, tedy Ruska, tak nemastnou neslanou reakcí `mocností`,“ míní Barák s tím, že USA, Rusko a Velká Británie výměnou za předání jaderných zbraní zaručily Ukrajině bezpečnost a územní celistvost. „Je nepochopitelné, že se s Ruskem jedná o vnitřních záležitostech Ukrajiny, nikoliv pouze o splnění těchto garancí,“ napsal publicista.

Vyzývá proto ke spuštění nové železné opony od Finského zálivu k Azovskému moři. Navrhuje přerušit s Ruskem jakoukoliv vojenskou spolupráci, zpřísnit vízovou povinnost pro běžné Rusy, ukončit odběr plynu a ropy z Ruska poté, co dojde k propojení ropovodů a plynovodů.

Když Rusům Putinův kurs vyhovuje, ať jej snáší se vším všudy

Podle něj bychom také měli ukončit podporu alternativních zdrojů a za ušetřené peníze začít stavět jaderné bloky, ale bez účasti ruských firem. „Zcela určitě Rusové nesmí na Západě investovat, užívat si nemovitostí, dávat děti do škol, prostě mít zde možnost odpočívat o přestávkách při dobývání světa,“ poznamenává s tím, že pokud Rusům Putinův šovinistický kurz vyhovuje, „ať jej snáší se vším všudy“.

Závěrem píše, že Ukrajina by měla být přijata do západního společenství, protože hospodářská pomoc této zemi vyjde levněji než závody ve zbrojení nebo válka. „Ať se Ukrajina stane západním Německem, které východnímu Německu neustále připomínalo jeho trapnost,“  uzavírá s tím, že vypukla nová studená válka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …