Publicista umělcům, kteří chtějí příchod vojsk USA: Držte hubu, šašci. Kdo vás za ty kydy platí?

5. 6. 2014 14:15

Nevídaná nálož umělcům, kteří se v posledních dnech vyslovili pro co nejtěsnější spojenectví s USA a uvolnění našeho území pro jejich vojáky, se objevila na internetu. Pravicový blogger Radek Velička televizním hvězdám vzkázal, že jsou pro něj kašpárci odříkávající napsaný text a rozhodně z nich fakt, že je pouštějí do televize, nedělá nic výjimečného.

Publicista umělcům, kteří chtějí příchod vojsk USA: Držte hubu, šašci. Kdo vás za ty kydy platí?
Foto: Archiv RV
Popisek: Radek Velička
reklama

ParlamentníListy.cz například ve středu přinesly text, ve kterém několik umělců komentovalo výroky premiéra Bohuslava Sobotky, který odmítl možnost rozmístění amerických vojenských jednotek na našem území.

Podporu rozmístění vojsk vyjádřil například herec Oldřich Navrátil: „Takto, když se budeme chovat, jak nastínil pan premiér, tak dopadneme jako ve 48. roce,“ vzkázal. Písničkář Jan Burian označil Sobotkův názor rovnou za „velezrádný“ a vyzval jej, ať se poučí z dějin.

Text s názory umělců ZDE

Spisovatel Jan Vodňanský pak uvedl: „Určitě slova Sobotky byla mimo normy, kterým já říkám slušná politika.“ Filmový producent Václav Marhoul uvedl, že Sobotkův postoj je „čecháčkovský“ a že zjevně nechápe, že jsme součástí NATO a západního civilizačního okruhu.

„My jsme vždy nepřipravení, překvapení, stáhneme ocas mezi nohy a koukáme tak, jako že se nic neděje. Podívejte se třeba na Poláky,“ přidala zpěvačka Pavlína Filipovská.

Všem těmto umělcům následně přes svůj web poslal vzkaz známý pravicový blogger Radek Velička. Vzkaz měl podobu žihadla, které glosátor pravidelně uděluje v rubrice „Včeličky Radka Veličky“. Tentokrát vzkázal neobyčejně drsně: „Herci, kteří chcete, aby nás okupovala vojska USA: Držte hubu a krok!“

Text Radka Veličky ZDE

„To, že se producírujete po televizích a hrajete v úchylných seriálech, to z Vás nedělá nic výjimečného, jste jen šašci, kteří baví národ,“ vzkazuje. Není to podle něj tak dávno, co takoví lidé ani nesměli být pochováváni na hřbitově, jejich místo bylo za zdí vedle sebevrahů. Pro vstup do vesnice pak potřebovali podobné povolení jako cikáni.

„Kde berete morální právo se vyjadřovat za jiné? Nebo to máte jako placenou roli? Kdo Vás za ty kydy platí?“ ptá se Velička. Umělci jsou podle něj jen kašpárci naučených rolí, takže umí mluvit jen podle scénáře. Zajímalo by jej tedy, kdo jim tuto roli napsal. A také by jej zajímalo, kdy se k mezinárodní politické situaci vyjádří i kapacity Spejbl a Hurvínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…