Putin Krym nepustí. Čunek o Ukrajině, KDU ho nepochválí

06.03.2022 20:27 | Ze sítí

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) míní, že by bylo vhodné utrpení na Ukrajině zastavit i za cenu ztráty její územní celistvosti. Ukrajinský poloostrov Krym, který Rusko okupovalo již před invazí a území na Donbasu, podle jeho mínění již Putin určitě sousední zemi nebude chtít vracet. „Pokud by válku ukončila neutralita Ukrajiny s touto ztrátou, považoval bych to pro Evropu i Ukrajinu za výhru,“ poznamenal Čunek, který se v některých otázkách nejen kolem Ukrajiny dosti rozchází s většinovým názorem u lidovců. Upozorňuje však, že jsou to Ukrajinci, kdo se o těchto otázkách musejí sami rozhodnout.

Putin Krym nepustí. Čunek o Ukrajině, KDU ho nepochválí
Foto: screen: XTv.cz
Popisek: Jiří Čunek v pořadu Luboše Xavera Veselého.

Čunek si na rozdíl od mínění některých svých lidoveckých spolustraníků, s nimiž se častokrát rozchází i v jiných otázkách, nemyslí, že je Putin šílenec a blázen konající bez rozmyslu. „Naopak! Ví, že pokud má jaderné zbraně, tak ho NATO nemůže zahnat do rohu. Všichni tuší, že by je při svém dramatickém ohrožení použil. Rád bych se ale mýlil!“ myslí si senátor.

Jeho názor tak v tomto ohledu značně naráží na mínění ostatních stranických kolegů, z nichž například lidovecký předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík otevřeně hovořil o tom, že je Putin podle něj „psychicky nemocný člověk, který si možná ze svého dětství léčí nějaké mindráky a komplexy“.

To senátor nepovažuje za reálné, přesto se však podle něho ruský vládce vyvoláním války na Ukrajině přepočítal – a to zejména v mínění o samotných Ukrajincích. „Rusko má druhou nejsilnější armádu na světě, desetkrát více zbraní než Ukrajina a při použití letectva a raket, i bez těch jaderných, je schopen ji srovnat se zemí. Evidentně chtěl ale získat Ukrajinu nerozbitou s co nejmenším počtem obětí, která mu lehce padne k nohám. V tomto se však hrubě přepočítal,“ myslí si Čunek

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…