Výčitky a tlak západních činitelů na šéfa Kremlu jsou tak silné, že Putin možná odjede z Brisbane dříve, než se plánovalo. Informovaly o tom alespoň agentury Reuters a AFP s odvoláním na člena doprovodu ruského prezidenta. Putinův mluvčí Dmitrij Peskov to ale podle agentury Interfax vzápětí odbyl jako "naprostý nesmysl".
Putin asi nepůjde na recepci
Zdroj AFP z ruské delegace nicméně následně upřesnil, že Putin zůstane do konce jednání, ale podle všeho se nezúčastní slavnostní recepce na závěr summitu. "Program druhého dne se změnil," uvedl činitel, který nechtěl být jmenován. Místo recepce se prý Putin setká s novináři.
Ukrajinská vláda a západní země včetně NATO a pozorovatelů OBSE Rusko obviňují, že v posledních dnech vyslalo proruským separatistům na východě Ukrajiny výrazné posily - vojáky, ale zejména těžkou výzbroj, zahrnující mimo jiné tanky, děla a protiletecké systémy. Podle Západu tak Moskva torpéduje ujednání dosažená počátkem září v Minsku. Patří mezi ně i příměří, které se stále porušuje a od povstaleckých, mezinárodně neuznaných voleb čím dál intenzivněji.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam, čtk