Putinovy zrůdy budou kousat a škrábat. Občané Doněcku zaplatili za to, že si nechali vymýt mozky, zní z Kyjeva

14.07.2014 8:41

Bývalý pilot ukrajinské armády a zakladatel Centra pro výzkum vojenství a politiky Dmitrij Tymčuk každý den publikuje shrnutí událostí v rusko-ukrajinském konfliktu. Jeho texty se objevují v anglicky psaném internetovém deníku Kyiv Post, jenž sám sebe označuje za „okno na Ukrajinu".

Putinovy zrůdy budou kousat a škrábat. Občané Doněcku zaplatili za to, že si nechali vymýt mozky, zní z Kyjeva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před Strakovou akademií na podporu Ukrajiny nazvaná Praha pro Ukrajinu - Za vaši i naši svobodu!
reklama

Minulý pátek byl podle Tymčuka dalším černým dnem v historii Ukrajiny a zmiňuje, že za posledních 24 hodin zemřelo dvacet tři vojáků a dalších devadesát tři bylo zraněno. „Chlapci, my vás pomstíme. Lhostejno, jak moc a jak dlouho ještě budou Putinovi pohůnci v agónii kousat a škrábat. Všechny tyhle zrůdy za vaši smrt draze zaplatí," uzavírá Tymčuk první bod ve výčtu negativních zpráv.

Za druhou negativní zprávu považuje Tymčuk skutečnost, že doněčtí rebelové „podruhé za poslední tři dny ostřelovali státní hranici s Ruskem". To je podle Tymčuka jasná provokace, která má ruského prezidenta Vladimira Putina přimět k vojenské akci proti Ukrajině. „Je zřejmé, že celou tuto operaci od začátku řídí ruská tajná služba," má jasno Tymčuk.

Dále Tymčuk pokračuje ve výčtu tří pozitivních zpráv. První z nich se týká pokračující úspěšné operace proti teroristům. „Přes dílčí neúspěchy jsme několikrát silně udeřili na pozice protivníka a zničili jsme část jeho bojového arzenálu. Není známo, kolik povstalců odešlo na onen svět. Doufejme však, že dost na to, aby to ostatní přesvědčilo o marnosti jejich počínání," věří Tymčuk.

Celý článek v angličtině čtěte ZDE.

Ve druhé pozitivní zprávě se Tymčuk zabývá výstavou v kyjevském Národním muzeu Velké vlastenecké války, jejímž cílem je přinést důkazy o podpoře Ruska doněckým povstalcům. „Vedle zabavených zbraní, které používá pouze ruská armáda, je na výstavě k vidění spoustu zajímavých usvědčujících dokumentů. Ty potvrzují to, co je nám již dávno jasné. Rusko od začátku podporuje povstalce ve všech směrech. Doufám, že někteří váhaví evropští politici po zhlédnutí tak pádných důkazů konečně otevřou oči," míní Tymčuk.

Třetí pozitivní zprávou je pro Tymčuka konání Národní rady pro televizní a rozhlasové vysílání Ukrajiny, která ohlásila, že veškeré ukrajinské televizní kanály obnovily své vysílání a ruským televizím na území země bylo naopak zabráněno vysílat další propovstaleckou propagandu. „Doněčtí obyvatelé draze zaplatili za vymývání mozků ruskou propagandou. Teď snad konečně dostanou příležitost podívat se na celou situaci vlastníma očima. Bez toho, aby je instruovala monstra typu Dmitrije Kyselova, který plní úlohu Putinova Goebbelse," je přesvědčen Tymčuk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhad

22:10 Jsme ocas, budeme mlčet? 500 miliard pro EU: Silná věta Merkelové. Vážné výpočty, temný odhad

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron navrhují unijní záchranný…