Radní Šarapatka si nechává platit přes 20 tisíc měsíčně od ČT, udeřil poslanec. Jenže u toho to neskončilo

19.03.2021 7:21 | Zprávy
autor: nab

Blížící se dovolba členů do Rady České televize přináší přestřelky mezi některými politiky a současnými radními. Například před Zdeňkem Šarapatkou, který nedávno důrazně varoval před některými kandidáty na členství v Radě ČT, naopak varuje poslanec Martin Kolovratník (ANO). „Nevěřte ukřičenému zastánci neprůhledných praktik, který si už několik let nechá platit z rozpočtu televize,“ říká na adresu Šarapatky, jenž už sepsal odpověď.

Radní Šarapatka si nechává platit přes 20 tisíc měsíčně od ČT, udeřil poslanec. Jenže u toho to neskončilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Rady České televize. Na programu mj. zpráva o ČT art za rok 2017 a volba místopředsedů Rady ČT

„Česká televize má šanci být moderním a respektovaným médiem. Někteří opoziční politici a s nimi spojení členové Rady ČT sice hrozí přesným opakem, ale nesmíme jim naletět! Jejich zájem je jasný – chtějí si ČT i nadále privatizovat. Tváří se, že brání demokracii,“ píše varovně na svém facebooku Kolovratník.

Ve skutečnosti jde podle něj zmíněným o pouhé dvě věci: „Udržet současný stav, kdy na hospodaření není moc vidět. A získat prostor v médiích, zviditelnit se a pošpinit své názorové oponenty.“

Do očí bijícím příkladem je podle poslance radní Zdeněk Šarapatka. „Bezskrupulózní štváč, který již mnohokrát hodil přes palubu své spolupracovníky. Opět za vaše peníze,“ podotýká.

„Nevěřte ukřičenému zastánci šera a neprůhledných praktik. Člověku, který si už několik let nechá platit z rozpočtu televize gáži víc než 20 tisíc měsíčně (ano, z toho rozpočtu, na který každý z nás přispívá svým koncesionářským poplatkem)!“ pokračuje Kolovratník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…