Rath: Za zadlužení středních Čech může předchozí vedení kraje

31.10.2011 15:31 | Zprávy
autor: par, čtk

Za zadlužení Středočeského kraje je podle hejtmana Davida Ratha zodpovědné jeho předchozí vedení v čele s nynějším ministrem zemědělství Petrem Bendlem. Úvěrové smlouvy byly uzavřeny v letech 2007 a 2008 a peníze se nyní průběžně čerpají.

Rath: Za zadlužení středních Čech může předchozí vedení kraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Rath reagoval na informace Hospodářských novin, podle nichž za tři roky v čele hejtmanství více než ztrojnásobil zadlužení svého kraje. Podle údajů asociace krajů Rath přebíral region s dluhem necelých 900 milionů korun, ke konci letošního října ale narostl na 3,2 miliardy. Podle Ratha jde o průběžné čerpání bankovních úvěrů a všechny tyto peníze byly použity na investice.

Rath zopakoval, že bývalý hejtman Bendl podepsal úvěrové smlouvy na čtyři miliardy a další dvě miliardy si půjčily nemocnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Vážená paní exministryně

nedávno jste prohlásila, že USA jsou náš největší spojenec. Zvláštní vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Bělorusko John Coale právě Evropany vulgárně označil za „bandu sr*čů“. Co tomu říkáte, když o Vás takto mluví Váš největší spojenec? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedm milionů za Letnou. Dárci tajní, ministr udeřil

7:15 Sedm milionů za Letnou. Dárci tajní, ministr udeřil

Veřejnost se ptá, kdo spolku Milion chvilek zaplatil demonstraci na Letné, která měla vyjít na sedm …