Redaktor Respektu se veřejně chlubil, jak odmítl čínský přístroj od Kellnerova operátora. Pak ale dopsal, co používá doma, a bylo po parádě

05.02.2019 16:30 | Zprávy

Redaktor Jaroslav Spurný se ve svém komentáři na serveru Respekt.cz rozepsal o tom, jak se ubránil čínské špionáži.

Redaktor Respektu se veřejně chlubil, jak odmítl čínský přístroj od Kellnerova operátora. Pak ale dopsal, co používá doma, a bylo po parádě
Foto: Huawei
Popisek: Huawei

Popsal, jak mu pracovnice O2 nabídla pětkrát rychlejší připojení – ale na jeho otázku o tom, o jaké zařízení jde, odvětila, že jde o modem firmy ZTE. Ten však Spurný dle svých slov odmítá, neboť jde o čínskou rizikovou firmu. Jiný modem však žena v nabídce nemá. 

„Přicházím o rychlejší domácí internetové připojení za symbolickou cenu. Nijak zvlášť mě nemrzí, že nedostanu levný přístroj podezřelé čínské firmy. Ale asi půl hodiny se směju,“ poznamenává Spurný, jenž se v minulých dnech věnoval rizikům spojeným s firmou Huawei při přechodu na rychlejší internetovou síť 5G.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Čína , špionáž , Spurný , Respekt.cz , Huawei , ZTE

autor: vef

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…