Ředitelka, která prý v Mostě šikanovala podřízené, skončila. Lidem to nestačí. Co víc od politiků chtějí?

17.11.2013 17:37 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

Dlouhotrvající šikana, nedůstojné ponižování, porušování zákoníku práce a neúměrně vysoká fluktuace v příspěvkové organizaci města, a to řadu měsíců. O tom hovoří necelá dvacítka bývalých pracovníků mosteckého Střediska volného času, které se stará o zájmové vzdělávání zejména dětí. Přestože ředitelka po jednání s vedením města na přelomu října a listopadu rezignovala, poškození lidé by rádi od politiků víc.

Ředitelka, která prý v Mostě šikanovala podřízené, skončila. Lidem to nestačí. Co víc od politiků chtějí?
Foto: Profimédia
Popisek: Ilustrační foto

V nejchudším regionu republiky je skutečně velkou odvahou, když matky od dětí pustí pracovní místo, zvláště pokud své zaměstnání braly jako poslání a koníčka. Několik takových dnes v Mostě je. Řada zaměstnankyň městského Střediska volného času musela pod nátlakem či po psychickém vyčerpání opustit svou práci s dětmi. Pokud nesehnaly nové uplatnění, uznal jim úřad práce jen zkrácenou podporu, než na kterou by měly standardně nárok při klasické výpovědi. Jsou brány na roveň těm, kteří se práci vyhýbají, jak uvedla jedna ze zaměstnankyň, která v předešlých měsících opustila organizaci.

Za vším měla být ředitelka zmíněné organizace Eva Kejřová, která se po dobu až tří let od svého nástupu do funkce měla dopouštět bossingu, tedy šikanujícího chování ke svým podřízeným, z nichž někteří dokonce skončili v léčebném režimu. Politici, na které se někteří jednotlivci obrátili již loni, však prý problém dlouho neviděli. Až doteď. Koncem tohoto týdne se vedení města rozhodlo vyhlásit konkurz na nového šéfa své organizace pro děti. Pachuť nespravedlnosti a touha po potrestání ze strany politiků, to v myslích dotčených lidí zůstává.

„Ponižování, křičení a urážky ze strany ředitelky. Já dospělá osoba jsem začala zvracet a chození do práce bylo pro mne stresující. Po dohodě s manželem jsem se rozhodla odejít. Plnila jsem vše, co mi paní ředitelka řekla, jen aby mě pustila dohodou,“ popsala jedna z dnes již bývalých pracovnic, proč magistrát nedostal původní znění výpovědí z pracovních poměrů. Na odbor školství se dostala vždy až ředitelkou přepracovaná výpověď dohodou, bez skutečných důvodů, které byli zaměstnanci nuceni změnit. Postižení se vesměs báli dávat oficiální stížnosti, jelikož již pracují v jiných organizacích města a strachovali se z případné odvety, nebo novou práci dosud nenašli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…