Rekonstrukce státu dnes jednala s Babišovými lidmi. Iniciativa byla nespokojená

17. 9. 2014 18:36

Zástupci iniciativy Rekonstrukce státu dnes ve sněmovně jednali s poslanci hnutí ANO. Informoval o tom Český rozhlas s tím, že Rekonstrukce státu, což je sdružení protikorupčních organizací, slíbilo před loňskými volbami spolupráci 165 poslanců parlamentních stran.

Rekonstrukce státu dnes jednala s Babišovými lidmi. Iniciativa byla nespokojená
Foto: Rekonstrukce státu
Popisek: Rekonstrukce státu
reklama

„Za celý rok se přitom podařilo naplnit jen pouhý zlomek dojednaného závazku, do kterého patří přijetí devíti zákonů, podporujících v Česku transparentní prostředí,” uvedl web veřejnoprávního rádia s tím, že řada zákonodárců i někteří ministři si údajně naopak stěžují, že na ně lidé z protikorupční iniciativy příliš tlačí, aniž by vnímali realitu. Ta prý nedovoluje s příslušnými zákony tolik spěchat.

„Je potřeba si uvědomit, že jsme deset měsíců od voleb a z devíti věcí, které jsme podepsali, jsou čtyři splněny. Máme zrušeny anonymní akcie, odborné nominace do dozorčích rad, přijat služební zákon a schválili jsme rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu," vyjmenoval úspěchy poslanců šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Garant Rekonstrukce státu a ředitel organizace Frank Bold Pavel France by například u služebního zákona uvítal, kdyby nabyla účinnosti starší verze služebního zákona z roku 2002. „My jsme před hlasováním služebního zákona dopředu transparentně řekli, že se domníváme, že už je lepší, než schvalovat takový zákon, počkat na to, až nabude účinnosti starý služební zákon. Protože poté, co do jednání vstoupily ODS a TOP 09, je v podstatě výsledek žalostný,“ uvedl France.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

18:31 Babiš naložil Pirátům, jako ještě nikdy: Drogy, podpora migrantů, třídní nenávist. Odpověď od Bartoše taky stála za to

V modrém rohu stojí premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Proti němu v černém rohu stojí předseda Pi…