Rekonstrukce státu dnes jednala s Babišovými lidmi. Iniciativa byla nespokojená

17. 9. 2014 18:36

Zástupci iniciativy Rekonstrukce státu dnes ve sněmovně jednali s poslanci hnutí ANO. Informoval o tom Český rozhlas s tím, že Rekonstrukce státu, což je sdružení protikorupčních organizací, slíbilo před loňskými volbami spolupráci 165 poslanců parlamentních stran.

Rekonstrukce státu dnes jednala s Babišovými lidmi. Iniciativa byla nespokojená
Foto: Rekonstrukce státu
Popisek: Rekonstrukce státu

„Za celý rok se přitom podařilo naplnit jen pouhý zlomek dojednaného závazku, do kterého patří přijetí devíti zákonů, podporujících v Česku transparentní prostředí,” uvedl web veřejnoprávního rádia s tím, že řada zákonodárců i někteří ministři si údajně naopak stěžují, že na ně lidé z protikorupční iniciativy příliš tlačí, aniž by vnímali realitu. Ta prý nedovoluje s příslušnými zákony tolik spěchat.

„Je potřeba si uvědomit, že jsme deset měsíců od voleb a z devíti věcí, které jsme podepsali, jsou čtyři splněny. Máme zrušeny anonymní akcie, odborné nominace do dozorčích rad, přijat služební zákon a schválili jsme rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu," vyjmenoval úspěchy poslanců šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Garant Rekonstrukce státu a ředitel organizace Frank Bold Pavel France by například u služebního zákona uvítal, kdyby nabyla účinnosti starší verze služebního zákona z roku 2002. „My jsme před hlasováním služebního zákona dopředu transparentně řekli, že se domníváme, že už je lepší, než schvalovat takový zákon, počkat na to, až nabude účinnosti starý služební zákon. Protože poté, co do jednání vstoupily ODS a TOP 09, je v podstatě výsledek žalostný,“ uvedl France.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

14:47 „Ďábel“ Zeman, Klaus a „prognosťák“. Stopa KGB? Vlivný boss zasmečoval

V Seznamu Zprávách byl hostem rozhovoru Ivo Kaderka. „To je úplná blbost. Jaká KGB? Já chodil denně …