Rozhovor s premiérem předčasné volby neoddálil, tvrdí Doktor

21.04.2012 0:49

Poslanec Michal Doktor už má dost řečí o vlastní zodpovědnosti, kvůli které by měl prý podpořit vládu, nebo přejít do klubu Karolíny Peake. Odpovědnost by měli zpytovat hlavně ti, kteří tuhle krizi způsobili, říká v Událostech, komentářích bývalý občanský demokrat Doktor.

Rozhovor s premiérem předčasné volby neoddálil, tvrdí Doktor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Doktor

„Tu krizi, která ve vládě panuje, jsem nezpůsobil. Moje chuť vstoupit do nějakého takového klubu je spojena s odpovědností za dokument, na kterém se dohodneme,“ vyjadřuje poslanec naději, že se s ním bude premiér bavit o tom, zda a za jakých podmínek podpoří vládní koaliční smlouvu.

Času na takové dohadování je ovšem málo. Podle premiéra by se mělo rozhodnout o tom, zda má vláda podporu, nejpozději do pondělka.

Limity Petra Nečase beru s rezervou, říká bývalý občanský demokrat Doktor

„Limity Petra Nečase beru trošku s rezervou. Na základě zkušeností nejen z minulého týdne. On sám zmírňuje své kategorické požadavky. Kategorické požadavky od těch, kteří tu krizi způsobili, jsou liché a neodpovědné. Čekám na diskusi,“ dobírá si rozháraný kabinet Michal Doktor.

Podle bývalého občanského demokrata Doktora se totiž těžko dá těžko mluvit o nějaké vládní koalici a kabinetu. „Jaká vláda? Z koho se skládá? V tuto chvíli jsou členy vlády ODS, TOP 09, poslanec Michal Doktor a Pavel Bém. A pak je tu jakýsi pokus Karolíny Peake o poslanecký klub, a i to, že bude potřeba poslaneckého klubu, bylo Miroslavem Kalouskem relativizováno,“ ukazuje Doktor další z překročených nepřekročitelných limitů.

Peake a její uskupení? To je přepočítávání černých figurek na bílé, kroutí hlavou poslanec

Přičemž právě pro uskupení Karolíny Peake moc pochopení Doktor nenachází. „Vidím pouze pokus o přepočítávání černých figurek na bílé, nevidím v těch lidech žádnou odpovědnost. Na černých figurkách není nic bílého,“ kroutí hlavou v Událostech, komentářích poslanec Michal Doktor.

A jak tedy dopadlo vyjednávání o jeho podpoře reorganizovanému kabinetu? „Můj dnešní rozhovor s panem premiérem předčasné volby rozhodně neoddálil,“ říká poslanec, na jehož hlase možná bude záviset osud vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pal

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

20:11 Napadení číšníka cizinci: Čumilové, hlavně si nerozlít kafíčko! Občané jsou rozhořčeni. Máme dvě VIDEA a výzvu policie

Skupina sedmi cizinců v centru Prahy brutálně zbila číšníka, který musel později podstoupit operaci …