Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

17.5.2022 1:12 odp. | Ze sítí

Evropská komise podle europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera přišla na to, jak se zbavit závislosti na ruském plynu a ropě. Nabízí devět kroků a všechny jsou víceméně omezením spotřeby a pohodlí občanů EU. Například na dálnicích by se prý nemělo jezdit tak rychle, lidé by méně měli používat klimatizaci, naopak více by měli jezdit na kole a ve větších městech by nemuseli v neděli jezdit autem. Mírně řečeno, s těmito nápady Niedermayer nesklidil potlesk.

Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci
Foto: Repro Twitter
Popisek: Návrhy Evropské komise, jak se zbavit závislosti na ruském plynu a ropě

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35372 lidí
Jak je známo, invaze na Ukrajinu vzbudila v Evropě nechuť vůči surovinám, které dováží Rusko. A většina států je chce přestat používat, což ovšem komplikuje fakt, že řada evropských států je na dovozu těchto surovin alespoň částečně energeticky závislá. Řeší se tedy, jak se této závislosti zbavit.

Tomuto problému se evidentně věnuje i Evropská unie. Europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer představil devět kroků z pera Evropské komise a Mezinárodní agentury pro energii. Mají vést ke snížení závislosti na ruské ropě a plynu a prý mohou v EU vést k energetickým úsporám až 220 milionů barelů ropy a 17 miliard kubíků plynu ročně. „A řadu z nich může udělat každý z nás,“ dodává Niedermayer spolu s heslem, že stojí za Ukrajinou.

Zmíněných devět kroků:
1. Snížit teplotu a používání klimatizace
2. Upravit nastavení kotle
3. Pracovat z domova
4. Používat auto ekonomičtěji
5. Snížit rychlost na dálnicích
6. Ve větších městech nevyjíždět v neděli autem
7. Na kratší vzdálenosti vyrazit pěšky nebo na kole
8. Jezdit MHD
9. Namísto létání jezdit vlakem

Ve své podstatě se u všech těchto kroků jedná o omezení vlastní spotřeby a vlastního pohodlí.

Nutno říci, návrhy Evropské komise k sobě přitáhly pozornost. Ovšem asi ne takovou, jakou by Niedermayer vítal.

„Už je to tady, KDO TOPENÍ ZAPÍNÁ, PODPORUJE PUTINA. Nové revoluční heslo EU,“ ironizoval Jan Neuman. Zbyňku Říhovi pak rady Evropské komise připomenuly slavný výrok Marie Antoinetty „Ať jedí koláče“.

Roman Rakus mínil: „Papaláši ze svých slonovinových věží radí, jak má plebs ušetřit svůj 1 barel ropy a 1 metr krychlový plynu za váš plebský život. A přitom kdyby lidem nekradli tolik peněz skrz daně, tak lidé budou mít na:

– zateplení domu,
– efektivnější vytapění,
– úspornější dopravní prostředky.“

„Začít těžit břidlicový plyn? Otevřít jaderné elektrárny? Uvolnit další povolenky? My v EU jsme řekli ne! Místo toho pár budovatelských řešení. Připomíná mi to Venezuelu, kde vůdce radil lidem s délkou sprchování nebo o tom, že králík není mazlíček, ale 2,5 kilo masa,“ rýpl si ekonomický redaktor Arsen Lazarevič.

„A už se přestal Evropský parlament stěhovat mezi dvěma sídly? A nemá náhodou EU zásadní vliv na současné ceny energií? To jsou neuvěřitelní pokrytci,“ hodnotil návrhy Jiří Rybář.

„Toto je konečné řešení plynové a ropné otázky od EU. Omalovánky pro retardované děti od retardovaných dospělých,“ mínil pak Roman Sova.

„Ano, to je autenticky on, europoslanec za TOP 09, a takových podobných je v Evropském parlamentu 2/3 až 3/4. S touto většinou vždy prosadí podobná ‚řešení‘. Dál už se nedivte ničemu,“ zhodnotil plány Evropské komise Niedermayerův kolega z europarlamentu za SPD, Ivan David.

„Evropská komise, které se stěhuje nesmyslně (Evropský) parlament mezi dvěma městy navrhuje, aby lidé nejezdili v neděli na výlet a pomaleji jezdili po dálnicích. To nám má pomoci proti Rusku. Hlavně asi po zákazu dovozu ruské ropy. To nevymyslíš...“ přisadil si šéf ČLK Roman Šmucler.

Dodejme, že podle článku z roku 2019 pobírá jeden europoslanec plat 6824 eur měsíčně (což je 168.000 korun dle dnešního kurzu). Kromě toho europoslanci pobírají kapesné, cestovné, má nárok na to, aby mu byly propláceny náklady na asistenty, od 63 let mohou dostávat i příspěvky k důchodu a europarlament jim poskytuje dvě kanceláře a služební vůz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

11:11 Přijde den...! Babiš bořil Sněmovnu. Skončil hrozivě

Sněmovní schůze ke kauzám hnutí STAN začala obsáhlým projevem lídra ANO Andreje Babiše. Ten věděl, ž…