Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

17.05.2022 13:12 | Ze sítí

Evropská komise podle europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera přišla na to, jak se zbavit závislosti na ruském plynu a ropě. Nabízí devět kroků a všechny jsou víceméně omezením spotřeby a pohodlí občanů EU. Například na dálnicích by se prý nemělo jezdit tak rychle, lidé by méně měli používat klimatizaci, naopak více by měli jezdit na kole a ve větších městech by nemuseli v neděli jezdit autem. Mírně řečeno, s těmito nápady Niedermayer nesklidil potlesk.

Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci
Foto: Repro Twitter
Popisek: Návrhy Evropské komise, jak se zbavit závislosti na ruském plynu a ropě

Jak je známo, invaze na Ukrajinu vzbudila v Evropě nechuť vůči surovinám, které dováží Rusko. A většina států je chce přestat používat, což ovšem komplikuje fakt, že řada evropských států je na dovozu těchto surovin alespoň částečně energeticky závislá. Řeší se tedy, jak se této závislosti zbavit.

Tomuto problému se evidentně věnuje i Evropská unie. Europoslanec TOP 09 Luděk Niedermayer představil devět kroků z pera Evropské komise a Mezinárodní agentury pro energii. Mají vést ke snížení závislosti na ruské ropě a plynu a prý mohou v EU vést k energetickým úsporám až 220 milionů barelů ropy a 17 miliard kubíků plynu ročně. „A řadu z nich může udělat každý z nás,“ dodává Niedermayer spolu s heslem, že stojí za Ukrajinou.

Zmíněných devět kroků:
1. Snížit teplotu a používání klimatizace
2. Upravit nastavení kotle
3. Pracovat z domova
4. Používat auto ekonomičtěji
5. Snížit rychlost na dálnicích
6. Ve větších městech nevyjíždět v neděli autem
7. Na kratší vzdálenosti vyrazit pěšky nebo na kole
8. Jezdit MHD
9. Namísto létání jezdit vlakem

Ve své podstatě se u všech těchto kroků jedná o omezení vlastní spotřeby a vlastního pohodlí.

Nutno říci, návrhy Evropské komise k sobě přitáhly pozornost. Ovšem asi ne takovou, jakou by Niedermayer vítal.

„Už je to tady, KDO TOPENÍ ZAPÍNÁ, PODPORUJE PUTINA. Nové revoluční heslo EU,“ ironizoval Jan Neuman. Zbyňku Říhovi pak rady Evropské komise připomenuly slavný výrok Marie Antoinetty „Ať jedí koláče“.

Roman Rakus mínil: „Papaláši ze svých slonovinových věží radí, jak má plebs ušetřit svůj 1 barel ropy a 1 metr krychlový plynu za váš plebský život. A přitom kdyby lidem nekradli tolik peněz skrz daně, tak lidé budou mít na:

– zateplení domu,
– efektivnější vytapění,
– úspornější dopravní prostředky.“

„Začít těžit břidlicový plyn? Otevřít jaderné elektrárny? Uvolnit další povolenky? My v EU jsme řekli ne! Místo toho pár budovatelských řešení. Připomíná mi to Venezuelu, kde vůdce radil lidem s délkou sprchování nebo o tom, že králík není mazlíček, ale 2,5 kilo masa,“ rýpl si ekonomický redaktor Arsen Lazarevič.

„A už se přestal Evropský parlament stěhovat mezi dvěma sídly? A nemá náhodou EU zásadní vliv na současné ceny energií? To jsou neuvěřitelní pokrytci,“ hodnotil návrhy Jiří Rybář.

„Toto je konečné řešení plynové a ropné otázky od EU. Omalovánky pro retardované děti od retardovaných dospělých,“ mínil pak Roman Sova.

„Ano, to je autenticky on, europoslanec za TOP 09, a takových podobných je v Evropském parlamentu 2/3 až 3/4. S touto většinou vždy prosadí podobná ‚řešení‘. Dál už se nedivte ničemu,“ zhodnotil plány Evropské komise Niedermayerův kolega z europarlamentu za SPD, Ivan David.

„Evropská komise, které se stěhuje nesmyslně (Evropský) parlament mezi dvěma městy navrhuje, aby lidé nejezdili v neděli na výlet a pomaleji jezdili po dálnicích. To nám má pomoci proti Rusku. Hlavně asi po zákazu dovozu ruské ropy. To nevymyslíš...“ přisadil si šéf ČLK Roman Šmucler.

Dodejme, že podle článku z roku 2019 pobírá jeden europoslanec plat 6824 eur měsíčně (což je 168.000 korun dle dnešního kurzu). Kromě toho europoslanci pobírají kapesné, cestovné, má nárok na to, aby mu byly propláceny náklady na asistenty, od 63 let mohou dostávat i příspěvky k důchodu a europarlament jim poskytuje dvě kanceláře a služební vůz.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…