Rusko chystá další vlnu mobilizace, tvrdí americké centrum. Ale i Ukrajině prý už docházejí síly...

19.11.2022 15:19 | Zprávy

Válka na Ukrajině trvá již 269 dní. Rusko na východě v okolí Bachmutu znovu zesiluje tlak na ukrajinské obránce. Na ruském Telegramu se vedou debaty o blížící se nové vlně mobilizace občanů Ruské federace. Institut pro studium války (ISW) v této souvislosti upozorňuje, že nově mobilizovaní projdou ještě mizernějším výcvikem, než procházeli dosud. Jenže problémy má i ukrajinská armáda. Podle českého vojenského analytika jsou vojáci unaveni a chybí jim technika i munice.

Rusko chystá další vlnu mobilizace, tvrdí americké centrum. Ale i Ukrajině prý už docházejí síly...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Přeprava ruských tanků

Americká zpravodajská stanice CNN hlásí, že ruská armáda znovu posiluje své válečné operace.

„Nepřítel soustřeďuje své úsilí na zmaření činnosti našich obranných sil v konkrétních oblastech... zahajuje útoky ve směru na Bachmut, Avdijivku a Novopavlivku,“ uvedl v pátek mluvčí Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny Oleksandr Štupun.

O Bachmut a Avdijivku se již několik měsíců vedou urputné boje, ale oba body zůstávají v ukrajinských rukou. Podle britského ministerstva obrany ruské síly u Bachmutu budou posíleny jednotkami, které se musely po ukrajinském tlaku stáhnout z Chersonu.

„Po stažení svých sil ze západu od řeky Dněpr se ruské síly nadále prioritně věnují přezbrojování, reorganizaci a přípravě obrany ve většině sektorů na Ukrajině,“ uvedlo ministerstvo v pátek na Twitteru ve své každodenní zpravodajské aktualizaci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…