Ruští trolové dokáží v USA ovlivnit cokoliv. Web britské levice přináší děsivá odhalení

15.10.2017 18:09 | Zprávy

Britský levicový deník The Guardian přinesl text o tom, jak Rusové ovlivňovali přes sociální sítě Američany. Zvláště před prezidentskými volbami z roku 2016, jenže zdaleka nejen tehdy. Prý v tom pokračují dodnes. Zneužívají k tomu třeba spory kolem amerického fotbalu.

Ruští trolové dokáží v USA ovlivnit cokoliv. Web britské levice přináší děsivá odhalení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Facebook, ilustrační foto

Ruští trolové se prý snaží ovlivňovat nálady ve společnosti, respektive prohlubovat názorové rozdíly ve společnosti vyzdvihováním kontroverzních témat. Snažili se o to před prezidentskými volbami v roce 2016, kdy podle Guardianu publikovali texty ve prospěch Donalda Trumpa, ale pokračují ve své činnosti i po volbách. Využívají např. spory o to, zda by měli hráči amerického fotbalu během zápasu při americké hymně stát či klečet.

45. prezident USA Donald Trump kritizoval některé hráče, kteří při hymně klečeli, dočkal se však toho, že se ke svým kolegům přidávali další a další fotbalisté. Když se s podobným chováním během zápasu setkal viceprezident Mike Pence, ze zápasu demonstrativně odešel. Těchto třenic prý ruští trolové umně využívají.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

4:44 V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

Mají mít města a rodiče právo kontrolovat, co se učí ve školách? Tuto otázku budou řešit v Děčíně, k…