STANařka: Bartoš je hodný člověk

29.08.2021 18:46 | Zprávy
autor: rak

Zastupitelka v Dolních Břežanech a kandidátka za koalici Pirátů a Starostů ve sněmovních volbách Barbora Urbanová, která je též asistentkou předsedy STAN Víta Rakušana, se na svém twitteru rozepsala, proč by chtěla šéfa Pirátů Ivana Bartoše v premiérském postu. Popsala, že se jí líbí, jak Bartoš mluví anglicky a „spoustu toho ví“ či že „Piráti i STAN chtějí to samé, jen jinak“. Rozhodla se zaběhnout i do osobních detailů.

STANařka: Bartoš je hodný člověk
Foto: Starostove-nezavisli.cz
Popisek: Barbora Urbanová

Urbanová, jež ve volbách startuje na středočeské kandidátce koalice Pirátů a Starostů ze dvanáctého místa, na svém twitteru dala průchod myšlenkám, proč jako členka starostů chce, aby se stal premiérem šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Urbanová tvrdí, že Piráti i STAN „chtějí to samé, jen jinak“. „Chceme změnu, dělat dobře svoji práci, dělat ji pro lidi. Cíl je stejný, nástroje jsou občas jiné. Proto nám to funguje. Proto by byl Ivan Bartoš i mým premiérem, ačkoliv ze zjevných důvodů bych to chtěla i pro Víta Rakušana,“ shrnuje Rakušanova asistentka.

Šéfa Pirátů líčí jakožto „hodného člověka“. „Jsou to věci, které se podceňují, ale zažila jsem ho v desítkách situací, kdy nemusel, ale nabídl pomoc lidem, které prostě náhodou potkal. Myslím, že vypočítavost poznám, tady prostě není,“ myslí si o Bartošovi. Ten je podle ní i pracovitý.

A „má neuvěřitelně energie“. „Oba s Vítkem teda, a ještě se navzájem neštvou. Kampaň je už několik týdnů neuvěřitelně náročná, málo se spí, hodně jezdí. Vždycky jsou milí na lidi. Únavu nedávají znát, myslím, že když jsou mezi lidmi, ani ji necítí. Dávají do toho všechno,“ popisuje kandidátka do Sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …