Šance na záchranu Ratha? Odstranění odposlechů ze spisu

10.06.2012 7:55

Vazebně stíhaný politik David Rath má jen minimální naději, že z kauzy vyklouzne nepotrestán. Policejní přepisy tajně pořízených odposlechů dokládají, že bývalý hejtman středočeského kraje věděl, co si 14. května večer nesl v krabici od vína z domu Kateřiny Pancové. Jediná Rathova šance na záchranu by bylo znemožnit použití těchto odposlechů u soudu.

Šance na záchranu Ratha? Odstranění odposlechů ze spisu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně
reklama

Alespoň to konstatuje deník Insider, který po prostudování stovek stránek přepisů zjistil, o co svou verzi policie a státní zastupitelství opírají.

Důležité jsou odposlechy pořízené v pondělí 14. května v domě v Rudné u Prahy, tedy v bydlišti exposlance Kotta a ředitelky nemocnice Pancové. Policie má k dispozici nahraný hovor, právě mezi Kottem a Pancovou, kdy se baví o obálce a páskách, které je třeba spálit. Podle policie by se páskami mohly myslet pásky na svázání balíčků bankovek.

Před sedmou večerní pak Pancová Ratha odvádí do patra, kde mu „to“ ukazuje a předává. Podle policie jde slyšet šustění papíru bankovek. Pancová říká, že jsou tady pětitisícovky a tohle je třeba zničit. Rath dokonce žádá, aby mu „to“ bylo přelepeno, aby se „to" neotvíralo. Insider píše, že po zatčení měl Rath v ruce tašku, ve které byla přelepená kartonová krabice s miliony.

Deník rovněž zjistil, že Pancová s Rathem rozebírala průběh rekonstrukce v Buštěhradu, a taky to, že sedm milionů v krabici nemusely být jediné peníze, které od Kotta s Pancovou Rath převzal. Rovněž Insider píše, že téměř jediná šance, jak by se mohl bývalý hejtman zachránit, by bylo odstranění odposlechů ze spisu. Aby nemohly být použity. A právě tímto směrem lze očekávat další právní kroky Rathových advokátů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …